На Росії пропонують запровадити публічне зречення від українського громадянства

паспорт
10 Липня 2017, 10:16

На Росії пропонують законодавчо запровадити публічне зречення від українського громадянства для отримання російського.

Про це повідомляє російське видання “Коммерсант”.

Держдума 12 липня має розглянути законопроект, який дозволить скасовувати рішення про надання громадянства засудженим за тероризм і екстремізм.

У вівторок 11 липня законопроект планують винести на засідання комітету.

“На засіданні комітету запрошені представники міграційного та правового департаментів МВС, які розкажуть про ситуацію щодо громадян України, які бажають отримати громадянство РФ, але не можуть для цього отримати довідку про вихід з українського громадянства”, – йдеться у повідомленні.

За словами голови комітету із законодавства Павла Крашеніннікова, для таких осіб законопроект встановить процедуру “публічного зречення від громадянства України”.

Як зазначає видання, така поправка порушує початкову концепцію законопроекту, який присвячений випадкам скасування рішення про прийняття до громадянства.

Повідомляється, що рішення доповнити законопроект нормою про публічне відмову від попереднього громадянства було прийнято в Думі кілька днів тому. За словами представника нижньої палати парламенту, ситуацію щодо довідок від України останні два тижні обговорювали в різних колах, в тому числі в уряді і МВС. Спочатку передбачалося, що необхідні зміни можна було б внести в регламент МВС, однак правоохоронці наполягають саме на зміні закону.