На орбіті Землі запрацював супутник, створений школярами

На орбіті Землі запрацював супутник, створений школярами Поштівка image 1
18 Травня 2016, 10:14

З борту МКС успішно запустили надмалий супутник STMSat-1, який був спроектований і побудований учнями Соборної школи святого Томаса Мора в місті Арлінгтоні (штат Вірджинія, США). Він успішно пройшов випробування на Землі і в космосі. Пристрій буде фотографувати поверхню нашої планети з орбіти, повідомляє NASA.

Проект зі створення супутника класу CubeSat стартував в 2012 році. У розробці пристрою взяли участь понад 400 дітей – вихованці дитячого садка, учні початкової та середньої школи. У ролі куратора проекту STMSat-1 виступив представник NASA Джо Пеллегріно, заступник директора Центру космічних польотів імені Годдарда.

У процесі створення супутника STMSat-1 школярі отримали навички роботи з мікросхемами – монтували їх, обов’язково надягаючи перед цим спеціальні антистатичні халати. На Землі супутник випробовували двічі – CubeSat запускали на повітряній кулі.

Автори проекту підкреслюють, що управляти роботою супутника також зможуть школярі. Діти створили спеціальну радіостанцію, яка здатна передавати сигнали управління. STMSat-1 буде фотографувати поверхню Землі з орбіти, висота якої становить близько 400 км (приблизно на одному рівні з МКС).