На Миколаївщині запрацювала найпотужніша в Україні вітроенергетична установка

24 Жовтня 2017, 11:23

У Березанському районі Миколаївщини введено в експлуатацію другу чергу Тузлівської вітроелектростанції ТОВ «Вітряний парк «Причорноморський».

Про це повідомили у прес-службі Березанської РДА.

«В Березанському районі введено в експлуатацію другу чергу Тузлівської ВЕС ТОВ «Вітряний парк «Причорноморський», яка розташована в межах Тузлівської сільської ради. Вітропарк «Причорноморський» почав свою роботу у жовтні 2016 року. Сьогодні загальна потужність вітроенергетичних установок парку становить 5 МВт. Загалом же його планова потужність розрахована на виробництво 30 МВт електроенергії», – йдеться у повідомленні.

Там також зазначається, що введена у дію нова вітроенергетична установка парку (ВЕУ 001) у 3,2 МВт є на сьогоднішній день найпотужнішою в Україні.

Виробництво ВЕУ потужністю 3,2 МВт було завершено в травні 2017 року на Краматорському заводі ТОВ “Фурлендер віндтехнолоджі”. Ця модель є найпотужнішою з коли-небудь вироблюваних ВЕУ не тільки в Україні, а й на всьому пострадянському просторі. У виробничому циклі виготовлення вітроенергетичних установок задіяні і інші підприємства Краматорська: Краматорський завод важкого верстатобудування (КЗТС), Енергомашспецсталь (ЕМСС,) Новокраматорський завод важкого машинобудування (НКМЗ).

Пластик маточини і пластик гондоли, так звана обшивка гондоли – також українського виробництва, а саме Миколаївського підприємства «ЕСТА Ltd». Це яскравий приклад створення вітроенергетикою робочих місць не тільки безпосередньо на підприємствах вітроенергетичної промисловості, а й на підприємствах інших галузей країни.