На майнінг криптовалют витрачається більше електроенергії, ніж споживає вся Ісландія

Символічне зображення криптовалют
26 Липня 2017, 00:10

Майнінг криптовалют, незважаючи на всю його прибутковість, – справа неймовірно складна, і щоб він приносив реальні гроші, потрібні істотні ресурси. Раніше це призвело до збільшення попиту на відеокарти, що призвело до підвищення цін на них і навіть до їх дефіциту.

Тепер же дослідники встановили, що видобуток одних тільки біткоінів і ефіру, не рахуючи майнінг інших криптовалют, споживає більше енергії, ніж така країна, як Йорданія, Ісландія або Сирія.

Говорячи конкретніше, на видобуток Ethereum в світі йде 4,69 ТВт⋅ч електрики, а на видобуток біткоінів – 14,54 ТВт⋅ч. Таким чином, якби у майнерів цих двох криптовалют була своя держава, вона зайняла б 71-е місце за споживанням електроенергії серед всіх країн світу.

Порівняння можна продовжити. Так, на видобуток біткоінів витрачається в 27 разів більше енергії, ніж на роботу платіжної системи Visa. Більш того, електроенергії, яка нині споживається майнерами криптовалют, вистачило б, щоб живити 1,25 млн домогосподарств в США.

Цікаво, що одна біткоін-транзакція споживає в середньому 163 кВт⋅ч. Це еквівалентно постачанню електрикою середньостатистичного американського будинку протягом приблизно 5,5 днів. Для ефіру показники менше: 49 кВт⋅ч і 1,5 дні відповідно.

При цьому, незважаючи на те, що більшість енерговитрат припадає на відповідає біткоіни, для видобутку ефіру потрібні більш потужні GPU. Це пов’язано з тим, що платформа Ethereum працює на більш енергоефективних алгоритмах.

Наостанок журналісти джерела відзначають, що це ще далеко не кінець: з урахуванням подальшого зростання популярності криптовалют згодом майнінг буде споживати ще більше електроенергії.