На гавайському пляжі знайшли стародавні петрогліфи

На гавайському пляжі знайшли стародавні петрогліфи Поштівка
12 Серпня 2016, 11:57

Туристи з Техасу, які відпочивали в липні на гавайському острові Оаху, виявили зображення, вирізані на кам’янистій поверхні пляжу. Малюнки віком не менше 400 років раніше були приховані шаром піску. Про це повідомляє сайт Департаменту земельних і природних ресурсів Гаваїв.  

Туристи називають своє відкриття щасливою випадковістю: за їхніми словами, помітити лінії на світлій кам’янистій ділянці пляжу вдалося в момент, коли туди впав промінь сонця. Зацікавившись знахідкою, туристи обстежили близько 18 метрів берегової лінії, виявивши в цілому 10 петрогліфів.

Вони звернулися до фахівців, і гавайський Департамент земельних і природних ресурсів приступив до вивчення зображень. Після цього вчені за допомогою військових знайшли ще 7 малюнків, найбільший з яких досягав 1,5 метрів.

На думку експертів, малюнки були створені аборигенами 400 років тому, а в наступні століття їх поглинули сипучі піски. У наші дні рух пісків відновився, що і відкрило петрогліфи світу. Зараз ця територія обгороджена, тут ведуться дослідження.

Після повідомлення про відкриття деякі місцеві жителі заявили, що теж бачили зображення раніше, але не надавали їм значення. Вчені попереджають, що в разі виявлення нових малюнків слід викликати фахівців, і ні в якому разі не намагатися самостійно очищати зображення від піску: це може їх пошкодити.