- Поштівка - https://poshtivka.org -

На четвертий енергоблок ЧАЕС почали насувати арку

У Чорнобильській зоні відчуження почався процес насування в штатне положення арки нового безпечного конфайнменту, який захистить навколишнє середовище від радіоактивних відходів ушкодженого енергоблоку ЧАЕС.

“В даний час ця конструкція насувається в штатне положення над 4-м енергоблоком ЧАЕС, який був зруйнований під час аварії 30 років тому. Величезна сталева споруда вже перемістилася на 6 метрів. Після аналізу початкового етапу руху процес насування продовжиться і повинен завершитися в найближчі дні”, – повідомляє прес-служба державного спецпідприємства “Чорнобильська АЕС”.

Вказується, що конструкцію арки, довжиною 165 метрів, заввишки 110 метрів і загальною масою в 36 200 тонн пересувають за допомогою 224 гідравлічних домкратів, що дозволяє рухати арку на 60 см за один цикл. Передбачається, що весь процес займе до 4 днів, із загальним часом безперервного руху приблизно в 33 години.

На початку жовтня компанія “Укренергомонтаж”, що входить до складу корпорації “Укрбуд”, завершила будівництво огороджуючого контуру на Чорнобильській АЕС. Робота, виконана українськими будівельниками, була необхідна для того, щоб станція витримала насування нового сучасного укриття – так званої Арки. Зокрема, будівельники укріпили всі стіни та перекриття ЧАЕС, а також побудували з двох сторін машинного залу дві нові залізобетонні стіни висотою 37 метрів, шириною 40 сантиметрів та довжиною 50 метрів.

Спорудженням нового безпечного конфайнмента (НБК) на Чорнобильській АЕС, займається консорціум “Новарка”, очолюваний французькими компаніями. На завершення будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК) і сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) міжнародні донори зібрали майже 800 млн євро.

Раніше голова громадської ради Державного агентства України з управління зоною відчуження, засновник Чорнобильського інституту досліджень та розвитку Віталій Дем’янюк відзначив, що українська влада повинна розпочати опрацювання варіантів остаточного вирішення проблеми четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС.

Джерело:

Дзеркало тижня