МЗС попереджає українців про загрозу безпідставного затримання при поїздках до Росії

МЗС попереджає українців про загрозу безпідставного затримання при поїздках до Росії Поштівка
27 Липня 2016, 15:14

У зв’язку із збільшенням кількості звернень до МЗС України про безпідставне затримання/арешт українців в Росії та неналежне поводження з ними російських правоохоронних органів відомство видало рекомендації щодо здійснення поїздок до ‪‎РФ. Про це йдеться у повідомленні департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ, повідомляє УНІАН.

“Міністерство закордонних справ України із занепокоєнням відзначає, що продовжуються випадки безпідставного затримання громадян України на території Російської Федерації, відсутність гуманного ставлення до українців з боку російських правоохоронних органів, їх несумісної з людською гідністю поведінки, застосування до наших співвітчизників неприпустимих методів фізичного та психологічного впливу, у тому числі – тортур”, – сказано в повідомленні.

Зокрема, за даними МЗС, останнім часом почастішали випадки затримання/арешту громадян України, серед особистих речей яких нібито виявлені сторонні предмети, у тому числі наркотичні речовини, “підкинуті” третіми особами під час їх в’їзду або перебування на території РФ.

У зв’язку з цим з метою уникнення неправомірного позбавлення волі в подібних випадках необхідно проявляти пильність та уважність у контактах з будь-якими сторонніми особами, у тому числі з посадовими особами РФ, які уповноважені проводити митний, паспортний та усі інші види контролю.

Крім цього, МЗС попереджає про поширення практики втягнення у злочинну діяльність із незаконного перевезення наркотичних речовин, в тому числі – до Росії, шляхом надання пропозицій про працевлаштування експедиторами для доставки товару до країн ближнього зарубіжжя.

Відомство зазначає, що впродовж останнього часу до нього неодноразово надходили звернення членів родин експедиторів-громадян України про арешт їх рідних у Російській Федерації за звинуваченням у незаконному ввезенні на територію РФ наркотичних речовин у відправленнях, які вони перевозили.

З урахуванням зазначеного МЗС рекомендує громадянам виявляти підвищену обережність та пильність у разі отримання пропозицій від посередницьких структур або окремих осіб щодо транспортування товару через кордон.

“Зазначеними діями, а також численними фактами неповідомлення дипломатичних та консульських установ України в РФ про затримання громадян України, незабезпечення їх невід’ємного права на зустріч з консульською посадовою особою, російська сторона грубо порушує універсальні норми міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, а також свої міжнародно-правові зобов’язання відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1993 року”, – зазначає МЗС.

У цьому контексті зовнішньополітичне відомство рекомендує громадянам України при плануванні поїздок до Російської Федерації реально оцінювати наявні ризики та існуючі загрози та ретельно зважувати потребу у здійсненні таких подорожей.

При виникненні на території Росії будь-яких випадків затримання, негуманного поводження, фізичного та психологічного тиску з боку російських органів або громадян МЗС рекомендує українським громадянам невідкладно звертатися на гарячу лінії Центру оперативного реагування міністерства (+38 044) 238-16-57, або безпосередньо на гарячі лінії консульських установ України, розташованих на території РФ, а саме:

– посольство в Російській Федерації (Москва) +7 919 768-77-96

– консульство в Новосибірську +7 913 799-27-75

– генеральне консульство в Ростові-на-Дону +7 918 587-99-93

– генеральне консульство в Санкт-Петербурзі +7 921 304-05-72

– консульство у Єкатеринбурзі +7 953 000-02-07

МЗС попереджає українців про загрозу безпідставного затримання при поїздках до Росії