МВФ покращив інфляційний прогноз для України

МВФ покращив інфляційний прогноз для України Поштівка image 2
4 Жовтня 2016, 15:50

Ключовий кредитор України-Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання економіки України за підсумками 2016 року на рівні 1,5%, але при цьому поліпшив прогноз інфляції до 13% з 15,1%. Про це йдеться у звіті Фонду, повідомляє УНІАН.

«Реальний ВВП країни зросте за підсумками року на 1,5%. Економічна активність буде супроводжуватися ослабленням фінансового тиску, зростанням внутрішнього попиту, а також впевненістю інвесторів і зростанням доходів, – йдеться у звіті. – Разом з тим, вплив зовнішніх факторів буде достатнім для того, щоб похитнути тенденцію до зростання, і тому країна багато в чому буде залежати від глибини внутрішнього попиту».

За розрахунками МВФ, інфляція складе близько 13% до кінця 2016 року. «Інфляція прогнозується на рівні близько 13% до кінця року і причиною стане переважно зростання тарифів», – йдеться у звіті.

У Фонді відзначають, що перелом тенденції від занепаду економіки до її зростання – це ключове досягнення України.

«У цьому зв’язку необхідно продовжити подальше зміцнення системи державних фінансів, оздоровлення банківської системи, провести пенсійну реформу, удосконалити податкове адміністрування, поліпшити діловий клімат, – йдеться у звіті. – Політична повістка дня амбітна, але її необхідно виконати вчасно».

МВФ покращив інфляційний прогноз для України