МВФ допоможе перевірити статки українських чиновників за кордоном

МВФ допоможе перевірити статки українських чиновників за кордоном Поштівка image 3
10 Листопада 2016, 17:38

Міжнародний валютний фонд допоможе Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) перевірити статки та фінанси декларантів з вищого ешелону влади за межами України. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова НАЗК Наталія Корчак.

“МВФ вважає, що головна увага НАЗК стосовно перевірок декларацій має бути до чиновників з найвищого ешелону влади. Бо “риба гниє з голови”. Відтак, Міжнародний валютний фонд пообіцяв всебічну допомогу при перевірці майнових та фінансових активів українських декларантів за межами держави”, – написала Корчак.

За її словами, старший експерт фінансового сектору МВФ Емануель Матіас під час зустрічі в НАЗК зазначив, що Фонд “прискіпливо стежить за ситуацією в Україні”.

“Відповідно, вони побачили певну непослідовність у деклараціях деяких українських топ-посадовців: статки, про які писала міжнародна преса, наразі чомусь відсутні в електронному Реєстрі”, – зауважила Корчак.

Вона вважає, що з огляду на, “м’яко кажучи, незацікавленість” деяких вітчизняних високопосадовців у повноцінній роботі Нацагентства, зокрема у проведенні перевірок щодо законності набутих статків, співпраця з міжнародними антикорупційними організаціями стане чи не головним інструментом у викритті “нечесних на руку” українських чиновників.

МВФ допоможе перевірити статки українських чиновників за кордоном