МОЗ відкриє кол-центр для консультацій з лікарем

МОЗ відкриє кол-центр для консультацій з лікарем Поштівка
3 Серпня 2016, 10:05

Міністерство охорони здоров’я планує відкрити кол-центр, де можна буде отримати консультацію лікаря замість того, щоб викликати додому «швидку допомогу». Про це сказала новий виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю LB.ua, описуючи першочергові кроки, які вона має намір здійснити на своїй посаді.

«Минулого року в Україні було понад 9 млн викликів швидкої допомоги. І тільки 2,5 млн пацієнтів з тих, кому викликали швидку, було ушпиталено. Решті або надали допомогу, або швидка їм була насправді не потрібна. Тому ми хочемо організувати кол-центр, куди могли б дзвонити люди і консультуватися з лікарями замість того, щоб відразу викликати швидку. Розраховуємо на те, що в багатьох випадках порада лікаря телефоном допоможе вирішити проблему, і швидка не знадобиться», – сказала вона.

При цьому Супрун має намір організувати курси з надання першої допомоги, на яких навчатимуть поліцейських і пожежників.

«Щоб будь-хто міг підійти до поліцейського або пожежника та попросити про допомогу. Або якщо поліція чи пожежники першими опиняться на місці подій, де хтось постраждав, вони зможуть швидко надати першу допомогу – це дуже важливо і часто від цього залежить людське життя. Також плануємо попрацювати з екіпажами швидких і карет екстреної допомоги, щоб підвищити їхню кваліфікацію та рівень знань. І з персоналом у лікарнях, куди швидка привозить пацієнтів», – розповіла Супрун.

«Також у першу чергу плануємо зайнятися первинною ланкою медицини. Зараз переважно люди не мають свого лікаря. Вони дзвонять знайомим і шукають лікарів. Але навіть якщо свій лікар є – треба прийти в поліклініку і годинами сидіти в черзі, щоб потрапити на прийом. Ми ведемо переговори з молодими людьми, які починають стартап під назвою «Поліклініка без черг». Ідея в тому, щоб можна було записатися на прийом в поліклініку до сімейного лікаря або вузького спеціаліста через систему в Інтернеті або за телефоном на певну годину. Це заощадить людям час, крім того, таким чином можна буде побачити, у яких лікарів більше пацієнтів, і які, можливо, мають кращий рівень послуг», – сказала Супрун.