Москаль розповів, хто стоїть за контрабандою лісу в Євросоюз

Порошенко пообіцяв лідерам ЄС скасувати заборону на експорт лісу Поштівка
25 Липня 2018, 17:34

Він натякнув на екс-голову ДФС Насірова та керівника Львівського управління ЛМГ

В українській політиці новий скандал. Було дивно, що попри існуючу заборону експорту лісу-кругляка, з України було завезено ще більше, ніж до заборони. Іноземні видання провели розслідування і назвали саме Україно першою країною за нелегальним експортом кругляка.

Тобто, заборона діє, але ліс під виглядом лісопродукції та дров таки незаконно експортувався в Євросоюз.

Голова Закарпатської ОДА нагадав події кінця червня і початку липня 2016 року, коли активісти та він особисто протистояли вивезенню лісу-кругляка через Закарпаття.

Москаль тоді переконував, що  серед паливної деревини було виявлено і ділову. На його бік стали і митники.

Тоді лісівники заявили, що на самоуправство Москаля та його митників поскаржилися в СБУ та прокуратуру. Самі ж чиновники Держлісагенства переконували, що  через самоуправство Москаля бюджет недоотримав 15 мільйонів гривень.

Але Москаль стояв на своєму і заявив, що правоохоронці виявили серед заблокованих вагонів порушення щонайменше в 28 вагонах.

Сьогодні ж Геннадій Москаль розповів докладніше, як все тоді відбувалося і хто на нього тиснув.

“Ще в 2016р., щоб поставити край контрабанді українського лісу в Євросоюз, моїм розпорядженням по всіх залізничних станціях Закарпаття були зупинені 200 вагонів із кругляком. Цей ліс під виглядом дров держлісгоспи практично з усієї України продавали по 25 євро за кубометр фірмам-посередникам, а ті по 100 – 120 євро перепродували виробникам. Кінцевим отримувачем українського лісу були переважно австрійські деревообробні підприємства, і коли ми зупинили цю злочинну схему, до мене навіть приїжджала сваритися посол Австрії в Україні. У результаті від держлісгоспів із різних областей України ми «нажили» 84 судові позови, які досі розглядаються в судах різних інстанцій. Нам погрожують штрафами, блокуванням рахунків, Божою карою і т.д. Тобто маємо цілком абсурдну ситуацію – держлісгоспи судяться з обласною державною адміністрацією! А лідером у продукуванні позовів стало Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства. До речі, той факт, що його керівник досі не сидить за ґратами, – не його заслуга, а результат повної бездіяльності правоохоронців.
Хочу нагадати, що тодішній голова ДФС Насіров щодня присилав на Закарпаття комісії, які називали моє розпорядження незаконним і давали вказівки митниці пропустити вагони з лісом-кругляком у країни ЄС. Незважаючи на весь цей пресинг, жоден вагон через Закарпаття до Євросоюзу не пройшов. І якщо сьогодні хтось хоче натякнути, що наша область теж займається контрабандою лісу, то може отримати дуже жорстку відсіч. Бо в тій ситуації нам ніхто не хотів допомогти, всі тільки ставили палиці в колеса”, цитує Москаля його прес-служба.

Москаль також оприлюднив списки тих лісогосподарств, які незаконно відправляли кругляк в Євросоюз. Закарпатських лісгоспів серед них немає, бо “ми не відправляли ліс за кордон”, – каже Москаль.