МОН представило проект реформи з 12-річною шкільною освітою

МОН представило проект реформи з 12-річною шкільною освітою ПоштівкаЗгідно з планом, 12-й клас в Україні з'явиться у 2029 році
18 Серпня 2016, 13:50

Міністерство освіти і науки України представило проект реформи з 12-річним навчанням в школах. Концепцію на педагогічній конференції презентувала міністр освіти і науки Лілія Гриневич в четвер у Києві, повідомляє Тиждень.

Ідея реформи передбачає введення 12-річної шкільної освіти. “Початкова школа – 4 роки, як базовий період, адаптаційний цикл і 3-4 класи, потім – базова середня школа, яка буде називатися гімназією, там 5 років, де 5-6 класи мають свої особливості, 7-9 – свої, профільна середня школа (3 роки) – два цикли”, – розповіла міністр.

Вона пояснила, що 10 клас – перший цикл, коли школяр може поміняти свій вибір. “Наприклад, дитина пішла в академічний ліцей і розуміє, що їй там не цікаво за цим профілем, вона повинна мати свободу вибору освітньої траєкторії і перейти на інший профіль. Другий цикл – 11-12 клас. Два напрямки в профільній школі – це академічний напрям – ліцей і професійне спрямування – професійний ліцей, професійний коледж”, – додала Гриневич.

Згідно з проектом, формула нової школи складається з декількох компонентів: новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві; орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; партнерство між учнем, учителем і батьками; децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію; справедливий розподіл державних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

Міністр зазначила, що реформа почне впроваджуватися в 2018 році, коли діти підуть до першого класу нової школи з новими підручниками і підготовленими викладачами.

У 2016-2018 рр. буде проводитися підготовка реформи і відбудеться її початок в початковій школі; в 2019-2022 рр. – початок роботи базової школи, в 2023-2029 рр. – оочаток роботи профільної школи і тільки в 2029 році в Україні з’явиться 12-й клас.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України оприлюднило на своєму сайті 13 оновлених навчальних програм для 1-4 класів, які були затверджені колегією МОН. Також із цього навчального року учні 10-11 класів навчатимуться за новими програмами з історії України.

МОН представило проект реформи з 12-річною шкільною освітою