Могилу англійського короля Генріха І знайшли під тюремною парковкою

Могилу англійського короля Генріха І знайшли під тюремною парковкою Поштівка
14 Вересня 2016, 14:03

Британські археологи за допомогою георадару виявили ймовірну могилу англійського короля Генріха I. Вона була виявлена ​​на автомобільній парковці Редінгської в’язниці, раніше ця територія належала Редінгського абатству. Про знахідку повідомляє BBC.

Генріх I (роки правління 1100-1135) був молодшим сином Вільгельма Завойовника, герцога Нормандії, який в 1066 році завоював Англію і був коронований під ім’ям Вільгельма I. У Генріха було два брата, старшому з них, Вільгельму Рудому, дісталася англійська корона, середньому – герцогство Нормандське. Після смерті Вільгельма Генріх обманним шляхом заволодів англійським троном, а через кілька років завоював і Нормандію, заточивши брата до в’язниці, де той перебував до кінця життя.

Генріх I виявився вмілим правителем, він провів ряд реформ, що сприяли зміцненню королівської влади і створенню централізованого адміністративного апарату. У роки його правління був організований вищий орган фінансового управління і суду, король створив систему оплати для вищих державних посад. Він ввів управління на місцях – шерифи графств стали підкорятися центральній адміністрації і регулярно звітувати перед королем. Також Генріх заохочував розвиток міст і міського самоврядування.

Король був похований в заснованому ним Редінгському абатстві, під вівтарем монастирської церкви. У XVI столітті в Англії почалася релігійна Реформація, під час якої католицькі монастирі були скасовані, а їх майно конфісковано. Редінгське абатство було розграбоване, а через деякий час міська влада перебудували будівлю монастиря під Ратушу. У XIX столітті на території колишнього монастиря була побудована міська в’язниця, яку закрили в 2013 році. Ця в’язниця була оспівана Оскаром Уайльдом в поемі «Балада Редингської в’язниці».

Міністерство юстиції Великобританії вже дало дозвіл на проведення археологічних розкопок, які планується почати восени.

У 2012 році під муніципальною парковкою в Лестері археологи знайшли могилу іншого англійського короля – Річарда III. Пізніше, після антропологічного і генетичного аналізу, останки короля були перепоховані в кафедральному соборі Лестера.

Могилу англійського короля Генріха І знайшли під тюремною парковкою