Міста закривають школи на карантин

Чернівецькі школи закрили на карантин Поштівка
20 Грудня 2016, 08:41

Вінниця

У зв’язку з підвищенням рівня зaхворювaності нa грип і гострі респірaторні вірусні інфекції нaселення містa тa у зв’язку з необхідністю профілaктики їх епідемічного розповсюдження, з 20 грудня призупиняється нaвчaння у всіх школaх містa.

Про це повідомляє депaртaмент у спрaвaх ЗМІ тa зв’язків з громaдськістю Вінницької міської рaди.

Рішення було прийнято сьогодні під чaс зaсідaння міської комісії з питaнь техногенно-екологічної безпеки тa нaдзвичaйних ситуaцій. Нa дaний момент середня питомa вaгa відсутніх через хворобу учнів у нaвчaльних зaклaдaх стaновить 20 %.

Досвід минулих років свідчить, що нaйефективнішим зaходом попередження поширення зaхворювaності нa грип тa ГРВІ серед дітей є припинення нaвчaння нa період «піку» зaхворювaності.

Врaховуючи ситуaцію із зaхворювaністю нa грип тa гострі респірaторні вірусні інфекції, з 20 грудня у всіх нaвчaльних зaклaдaх містa призупиняється нaвчaння.

Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ

Школи Запоріжжя, Мелітополя і Бердянська (Запорізька обл.) з вівторка, 20 грудня, закриваються на карантин через перевищення у місті епідеміологічного порогу захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип.

Як повідомили у департаменті освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, з 20 грудня у запорізьких школах оголошено карантин через перевищення у місті епідеміологічного порогу на 35%. При цьому 70% від кількості захворілих – діти.

Крім того, з 20 до 24 грудня навчальний процес призупинено у школах Мелітополя і Бердянська.

За даними епідеміологів Мелітополя, епідпоріг у місті перевищено на 48%. Понад 2 тис. мелітопольців встановлено діагноз “гостра респіраторна вірусна інфекція”, у 9 осіб підтверджено грип, з них 7 – діти.

На карантин закрилися також школи Бердянська, де, за даними місцевої влади, в останні дні в навчальних закладах відсутні до 30% школярів За даними медиків, епідпоріг захворюваності місцевого населення на ГРВІ перевищено більш ніж на 50%.

Як зазначили в Запорізькому обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України, діагноз ГРВІ встановлено у понад 21 тис. жителів області. Зафіксовані випадки інфікування грипом типу A/H3N2.

Львів

До кінця поточного тижня в школах Львова оголошено карантин у зв’язку зі зростанням захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції серед школярів, повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Відповідне рішення було ухвалено в понеділок на позачерговому засіданні комісії з питань надзвичайних ситуацій.

“Ми припиняємо навчання на чотири дні у зв’язку з тим, що кількість учнів, відсутніх у школах через хворобу, постійно зростає і на сьогодні сягнула 27%”, – наводить прес-служба слова в. о. начальника управління освіти Львівської міськради Зоряни Довганик.

За її словами, в п’ятницю, 23 грудня, управління отримає дані про рівень захворюваності серед учнів й ухвалить рішення – подовжувати карантин чи відновлювати навчання.

За даними управління охорони здоров’я Львівської міськради, за минулий тиждень у місті захворіли понад 5 тисяч дітей. За епідеміологічного порогу 646 інтенсивний показник становив 1119 на 100 тисяч осіб.

Ужгород

Із 20 грудня припиняється навчання в загальноосвітніх закладах Ужгорода у зв’язку із підвищенням рівня захворюваності на ГРВІ.

Розпорядження міський голова Богдан Андріїв підписав після засідання протиепідемічної комісії, яке відбулося сьогодні.

За озвученими даними, епідемічний поріг захворювань на ГРВІ та грип перевищено. Порівняно з минулим тижнем хворих стало більше, за віком цифри наступні:

– до 4 років захворюваність зросла на 25,8%, або на 53 випадки;
– від 5 до 14 років – на 46%, або на 184 випадки;
– від 15 до 17 років – на 57%, або на 28 випадків;
– серед дорослих – на 87%, або на 225 випадків.

Карантин триватиме до 2 січня. На період його дії забороняється проведення масових дитячих заходів у закритих приміщеннях.

Джерело:

Інтерфакс-Україна