Міністра економіки Росії Улюкаєва затримали на хабарі у $2 млн

Міністра економіки Росії Улюкаєва затримали на хабарі у $2 млн Поштівка
15 Листопада 2016, 15:43

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу відносно міністра економічного розвитку РФ Олексія Улюкаєва. Справу порушено за результатами оперативного відпрацювання ФСБ по частині 6 статті 290 КК РФ (отримання хабара в особливо великому розмірі).

“Обставини злочину пов’язані з отриманням державним посадовцем Російської Федерації Олексієм Улюкаєвим 14 листопада 2016 року двох мільйонів доларів США за видану Мінекономрозвитку позитивну оцінку, дозволила ПАТ “НК “Роснефть” здійснити операцію з придбання державного пакета акцій ПАТ АНК “Башнефть” у розмірі 50 відсотків”, – сказано в повідомленні на сайті Слідчого комітету Росії.

Улюкаєва затримали, найближчим часом йому пред’являть звинувачення і обрано запобіжний захід. Як повідомила РІА Новини в.о. керівника прес-служити Слідчого комітету РФ Світлана Петренко, Улюкаєва затримали на гарячому під час отримання хабара.

“Мова йде про вимагання хабара у представників Роснефти, зв’язаному з погрозами”, – сказала вона. Читайте також: Улюкаєв назвав головний ризик для російської економіки Як повідомлялося, в жовтні Росія продала державну частку в розмірі 50,1% у нафтовидобувній компанії “Башнефть” за 5,2 мільярда доларів. Однак покупцем виступила теж державна компанія “Роснефть”.

Держпакет акцій “Роснефти” також виставлений на продаж. Росія хоче отримати від продажу частки в “Роснефть” 11 мільярдів доларів, які підуть у державний бюджет, у якому не вистачає коштів на покриття соціальних витрат після того, як ціна на нафту істотно скоротилася.

Раніше видання Financial Times писало, що приватизація “Роснефті” може врятувати владу Путіна. Компанія отримує близько 22 млрд барелів, а коефіцієнт обсягу виробництва за останні 5 років становить 150 %. Приватизація може приймати різні форми — це можуть бути і прямі продажу окремих активів для створення окремої компанії. Найпростішим підходом було б продати ще 10-15% акцій. Більш радикальний і вигідний вихід – це продати акцію одним пакетом.

Джерело:

Дзеркало тижня. Україна

Міністра економіки Росії Улюкаєва затримали на хабарі у $2 млн