Міністр юстиції стверджує, що НАЗК весь рік працює неефективно

14 Лютого 2017, 16:45

Національне агентство з питань запобігання корупції не змогло проявити свою ефективність за останній рік.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко.

Він зазначив, що наразі між міністерством та Агентством немає протистояння. Попри це, за його словами, будь-який державний орган має діяти на підставі Конституції, закону і Конвенції з прав людини.

“Коли створювали НАЗК, я особисто вносив закон про запобігання корупції в парламент. Але, на жаль, за останній рік НАЗК не проявило своєї ефективності на відміну від інших антикорупційних органів”, – наголосив Петренко.

Він пояснив, що інші антикорупційні органи справді показують свою дієвість. Зокрема, НАБУ дає результат у вигляді конкретних справ і кримінальних проваджень, повертає гроші до державного бюджету.

“А чим займалося НАЗК? Всі гуртом робили за них систему електронного декларування, щоб вона запрацювала. Вони отримали величезне бюджетне фінансування але не змогли розробити нормативну базу для своєї роботи. Питання перевірки електронних декларацій вони дотягнули до останнього моменту. І той порядок перевірки, який вони не спромоглися розробити, міністерство і громадські експерти розробили за останній тиждень”, – підсумував Петренко.

Джерело:

espreso.tv

Міністр юстиції стверджує, що НАЗК весь рік працює неефективно