Мінфін: Україні доведеться скоротити бюджет

Олександр Данилюк
12 Вересня 2016, 17:03

Офіційному Києву доведеться серйозно скоротити бюджетні витрати ще в поточному році для повернення до мети, узгодженої з міжнародними кредиторами, оскільки відтермінована приватизація і повільне відновлення економіки не дали очікуваних доходів. Про це пише Bloomberg, посилаючись на міністра фінансів України Олександра Данилюка.

Видання нагадало, що український Кабмін намагається до кінця року добитися виплати двох нових траншів від МВФ, 600 млн євро допомоги від ЄС, а також отримання боргових гарантій від США на мільярд доларів.

За словами Данилюка, Україна має нереалістичний бюджет на 2016 рік. Окрім того, міністр заявив про дуже високі фіскальні ризики, запевнивши, що щодня працює над тим, щоб їх скоротити.

На думку аналітиків Bloomberg, Україна бореться за збереження програми допомоги, проте реформи просуваються повільно, а отриманню нових виплат від МВФ перешкоджає відсутність прогресу в боротьбі з корупцією.

Також наголошується, що за 25 років після розвалу СРСР Україна практично не проводила модернізації виробничих потужностей, тому їй важко боротися з рецесією. Однак в українському Мінфіні сподіваються, що за підсумками 2016 року економічне зростання становитиме 1%.

Мінфін: Україні доведеться скоротити бюджет