Мінекономіки до кінця року планує створити наглядові ради в 15 держпідприємствах

Мінекономіки до кінця року планує створити наглядові ради в 15 держпідприємствах Поштівка
20 Липня 2016, 13:48

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України розраховує створити наглядові ради в найбільших 15 державних підприємствах до кінця 2016 року. Про це сьогодні в ході прес-брифінгу повідомила перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів, передає кореспондент «Поштівки».

«В першу чергу незалежні члени наглядових рад будуть обиратись за тією ж процедурою номінаційного комітету, який сьогодні є при проведенні конкурсів в державних підприємствах. Таким чином ми маємо на меті мінімізувати будь-який політичний вплив, а також важливо – це високі критерії до вибору таких кандидатів. І ми до кінця року очікуємо в 15 державних компаніях завершити формування таких наглядових рад», – сказала Юлія Ковалів.

«Серед найбільших компаній ми плануємо створити наглядові ради в «Укрзалізниці», «Укрпошті», і в Державній продовольчо-зерновій корпорації», – уточнила вона.

Заступник глави МЕРТ також нагадала, що на даний час єдиною державною компанією, яка має сформовану наглядову раду, є НАК «Нафтогаз України».

«На сьогодні у нас єдина компанія, яка має таку наглядову раду – це «Нафтогаз», до  неї входять три незалежні члени, які є іноземцями, громадянами Великої Британії, вони мають більше 20 років досвіду в великих міжнародних нафтогазових компаніях, і двоє представників держави», – повідомила урядовець.