Мексиканський студент перетворює водні гіацинти в біопаливо

Мексиканський студент перетворює водні гіацинти в біопаливо Поштівка
9 Вересня 2016, 13:40

Мексиканський студент Хосе Еспехель знайшов унікальний спосіб переробляти водні гіацинти в біопаливо. Рослини на території США незабаром можна буде використовувати в якості джерела біоетанолу.

Водний гіацинт – рослина, яке дуже поширена на території Мексики. Разом з цим, раніше його ні для чого не використовували. Тепер же, крім естетичної функції, ця рослина може виступати в якості біоетанолу.

Це, каже автор розробки, дозволить істотно знизити вартість бензину в Мексиці. Тут водних гіацинтів дуже багато, а спосіб їх переробки в біоетанол досить дешевий. Подібним чином зараз «розбавляють» паливо в Бразилії, але за допомогою «корисних» культур – кукурудзи і цукрової тростини.

За свою розробку мексиканський студент удостоєний номінації на Нобелівську премію. Якщо технологію в майбутньому почнуть використовувати повсюдно, то велика ймовірність здешевлення палива в багатьох бідних країнах, де ростуть водні гіацинти. Наприклад, велика кількість цієї рослини є у В’єтнамі, Нігерії – там вона тільки створює проблеми місцевим жителям і знищує флору у водоймах.

Мексиканський студент перетворює водні гіацинти в біопаливо