Медики розповіли, як заснути за 60 секунд

Медики розповіли, як заснути за 60 секунд Поштівка
9 Грудня 2016, 15:31

Дихальна техніка «4-7-8» дозволяє заснути за 60 секунд

Безсоння може стати справжніми тортурами для людини, і цей факт добре відомий мільйонам людей в різних країнах світу. Іноді безсилими виявляються будь-які снодійні таблетки, не допомагає і старий добрий метод підрахунку овець.

Однак існує проста дихальна вправа, яка може допомогти зануритися у сон менш ніж за 60 секунд. Техніка 4-7-8 була розроблена американським лікарем Ендрю Вейлом (Andrew Weill), який називає цей метод, заснований на методиках йоги, неймовірно простим, швидким, придатним для використання за будь-яких обставин і без спеціального обладнання. Метод полягає у тому, що ви регулюєте дихання, рахуючи до чотирьох, семи і восьми. Така техніка дозволяє кисню краще заповнювати легені, і це заспокоює свідомість.

За словами доктора Вейла, методика 4-7-8 є “натуральним транквілізатором для нервової системи”, що знижує рівень стресу і напруги одночасно.

Отже, як треба діяти щоб швидко заснути?

  1. Перед початком притуліть кінчик язика до неба трохи вище рівня зубів і тримайте в цій позиції.
  2.  Видихайте через рот інтенсивно, щоб лунав характерний шиплячий звук.
  3. Закрийте рот і вдихайте ніжно через ніс, подумки рахуючи до 4.
  4. Затримайте дихання і рахуйте до 7.
  5. Знову видихайте через рот за один видих, видаючи ще один шиплячий звук, але на цей раз 8 секунд.
  6. Вдихайте знову і повторюйте ці цикли ще три рази.

Спочатку, ймовірно, вам буде трохи дискомфортно, проте вже через деякий час ви відчуєте, що серцевий ритм сповільнився, а свідомість прояснилася.

Дихальна гімнастика також дозволяє допомогти і на духовному рівні, відволікаючи від повсякденних думок, які заважають заснути.

Дана методика діє через посилене поглинання організмом кисню, розслабляючи нервову систему і забезпечуючи спокій. Це уповільнює частоту серцевих скорочень, і в головному мозку виробляються хімічні речовини, які заспокоюють свідомість.

Важливо, що цей метод підходить не тільки для того, щоб заснути. Запропонована дихальна вправа відновлює баланс нервової системи, яка буває надмірно збудженою в стані стресу, коли ендокринна система викидає адреналін через наднирники. Це підвищує частоту серцевих скорочень, змушує дихати швидко і неглибоко. В результаті ми нервуємо.

Якщо в такі моменти ви почнете дихати за методом «4-7-8», ваш організм буде змушений сповільнити частоту серцевих скорочень. Так ви зможете протистояти дії адреналіну.