Медики пов’язали ризик деменції із життям біля завантажених доріг

5 Січня 2017, 15:59

У людей, які живуть близько від завантажених автодоріг, частіше, ніж у інших, розвивається вроджене слабоумство.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому канадським журналом Lancet.

У людей, будинки яких стоять за 50 або менше метрів від такої дороги, ризик розвитку деменції у середньому вищий на 7%. Винне в цьому брудне повітря.

“Забруднюючі речовини з повітря потрапляють в кров і можуть викликати запалення, яке пов’язують з хворобами серця. У дослідженні стверджується, що ті ж речовини через кров потрапляють і в мозок, що може призвести до неврологічних проблем”, – каже співавтор дослідження, співробітник охороноздоровчого відомства штату Онтаріо Рей Коупс.

У рамках дослідження науковці проаналізували медичні дані 6,5 млн жителів Онтаріо у віці від 20 до 85 років. У період із 2001 по 2012 рік у мешканців штату виявили понад 243 тисяч випадків деменції.

Потім науковці нанесли місця проживання хворих на карту, звертаючи увагу на відстань їхніх будинків від завантажених доріг.

Чим далі від доріг живуть люди, тим менший у них ризик розвитку недоумства зменшується.

У людей, що живуть за 50-100 метрів від трас, імовірність розвитку слабоумства всього на 4% вища за середній показник. На відстані від 100 до 200 метрів – на 2%.

А якщо людина живе за 200 метрів від дороги, додатковий ризик зникає повністю.

Діагноз старечого недоумства – один із найбільш поширених у світі.

Очікуються, що до 2050 року число хворих злетить із нинішніх 44 до 135 мільйонів чоловік. Щороку це захворювання коштує світу 604 млрд доларів.

Джерело:

BBC Україна

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!