Медведчук заявив, що має спецдозвіл на перельоти між Києвом і Москвою

Путін і його кум Медведчук
25 Квітня 2017, 14:04

Кум президента РФ, який розв’язав агресію проти України, Володимира Путіна – Віктор Медведчук вважає, що його стосунки з російським президентом йдуть на користь відносинам України і Росії. При цьому він заявив, що не дивлячись на заборону авіасполучення між столицями Москвою і Києвом, він має спецдозвіл на польоти за даним маршрутом.

Про це сам Медведчук заявив в інтерв’ю Financial Times.

Медведчук назвав «абсурдом» критику на його адресу, що нібито він таємно захищає російські інтереси: «Я можу мати і маю відношення з … Путіним, тому що мої стосунки, в моєму баченні, допомагають інтересам України», – заявив він в інтерв’ю, в цей же час його офісний телевізор показував державний російський новинний канал, уточнює агентство.

«Я ніколи не приховував такої діяльності», – додав Медведчук.

За його словами, він має спеціальний дозвіл на перельоти між Києвом і Москвою, хоча між державами скасовано аеросполучення.

Видання нагадує, що публічно Медведчук є посередником у звільненні заручників в Мінському мирному процесі щодо Східної України.

Непублічно люди, обізнані в ситуації, кажуть, що він бере участь в постійних кулуарних переговорах між двома регіонами, які контролюють сепаратисти на Донбасі, і рештою України.

На питання, чи є Медведчук близьким другом Путіна, той тільки посміхнувся: «Краще запитати у президента». Але його друзі підтверджують, що Путін є хресним батьком молодшої дочки Медведчука, Дарини, а дружина Медведєва – її хрещена мати.

Медведчук визнає, що Мінські домовленості висять на волосинці. При цьому він звинувачує як Москву, так і Київ в невиконанні зобов’язань. Виходом із ситуації він вважає, якщо парламент України прийме закони, що гарантують обмежену автономію ОРДЛО, а на тих територіях будуть проведені вибори за умови, якщо Росія виконає свої Мінські зобов’язання.

Вони включають в себе виведення російських військ з Донбасу – чию присутність Медведчук називає «протіворечівою» – і відновлення контролю над кордоном українським силовиками.

Медведчук наполягає на тому, що відмова України від вступу в НАТО, на чому наполягає Кремль, нібито полегшить велику дискусію між Москвою і Києвом.

«Україні не потрібно НАТО», – декларує він. «У сьогоднішній ситуації, це призведе до розпаду України … Україна повинна керуватися інтересами свого розвитку і не входити в НАТО і ЄС. Ми ні тим, ні іншим не потрібні», – заявляє Медведчук, продовжуючи твердити, що майбутнє України залежить від відновлення відносин із Росією.

«Я переконаний, ми будемо дружніми країнами, чудовими сусідами. Ми були братськими державами і будемо в майбутньому», – сказав Медведчук.

Чи поділяє він твердження Путіна про те, що українці і росіяни є одним народом, Медведчук вважає це «дискусійним»: «Я вважаю, що ми два народи, але дружні і братерські люди».

Джерело:

Українська правда