Манафорт мав вплив на український уряд часів Януковича

CNN: ФБР розслідує зв'язки Манафорта з Януковичем ПоштівкаПол Манафорт
29 Січня 2018, 09:50

Колишній політтехнолог і радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт у період його роботи в Україні мав “тіньовий уряд” і вплив на кожне міністерство колишнього Кабміну.

“Колишній керівник кампанії Трампа, політтехнолог та екс-радник Януковича Пол Манафорт мав у кожному міністерстві в Україні своїх людей”, – йдеться в повідомленні на сайті “Громадське”, оприлюдненому в неділю ввечері з посиланням на результати розслідування журналіста The Atlantic Франко Фоера.

Ф.Фоер зазначає, що П.Манафорт збудував з В.Януковичем дуже близькі стосунки. Вони часто грали в теніс і відвідували лазню. П.Манафорт змусив В.Януковича одягатись у такі ж костюми і навіть зачісувати волосся у такий самий спосіб.

“Манафорт навчив його, як усміхатись і як вести переговори. І все це робив тихо, із задніх сидінь. Він робив це дуже елегантно”, – пише Ф.Фоер.

Водночас журналіст зазначає, що П.Манафорт дуже глибоко проник в українську політичну систему.

“Пол мав свій окремий тіньовий уряд. У кожному міністерстві у нього була своя людина”, зазначає Ф.Фоер.

Олег Волошин, екс-спікер українського Міністерства закордонних справ, розповів Ф.Фоеру, що В.Янукович слухав лише П.Манафорта, тоді як аргументи чиновників він просто ігнорував.

Автор розслідування згадує, що П.Манафорт отримував від В.Януковича величезні суми грошей – більше, ніж коли-небудь до цього у своєму житті. Послуги політтехнолога часто – хоча й неохоче – оплачувалися з кишень українських олігархів, лояльних до В.Януковича.

Окрім того, після Революції Гідності та повернення до Сполучених Штатів П.Манафорт почав лікування в психологічній клініці в Аризоні через проблеми особистого характеру. Одна з його дочок навіть зізнавалася, що тоді її батько був на межі самогубства.