Майже 185 тисяч абітурієнтів рекомендовані до зарахування на держбюджет

Майже 185 тисяч абітурієнтів рекомендовані до зарахування на держбюджет Поштівка
1 Серпня 2016, 14:57

Загалом 184 тис 778 абітурієнтів рекомендовані  до зарахування на місця державного замовлення на всі освітньо-кваліфікаційні рівні. Єдине, що відділяє цих вступників від навчання за бюджетні кошти – оригінали документів, їх вступникам потрібно принести до приймальної комісії ВНЗ до 18.00 5 серпня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України.

«Для Міністерства освіти і науки найбільш цікавим було отримати реальні дані та побачити, яким чином спрацює модель, коли місця держзамовлення розприділяються в залежності від преференцій сильних абітурієнтів і зараз у нас вже є попередні результати», – розказала Перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу на тему: «Вступна кампанія-2016: результати і висновки».

Завдяки системі «місце йде за абітурієнтом» перевагу на вступ до вищих навчальних закладів отримали абітурієнти з вищими балами ЗНО, таким чином вдалося підняти загальний прохідний бал на навчання за бюджетні кошти.

«Якщо аналізувати результати вступної кампанії, можна сказати, що є позитивні зрушення в плані рівного доступу до вищої освіти. Перш за все треба відмітити, що цьогоріч було скасовано позаконкурсний вступ і цільові направлення. Якщо ви пам’ятаєте 25 % місць держзамовлення минулими роками віддавалися для позаконкурсного вступу. Що стосується «цільовиків» – це могло бути 75% від держзамовлення. В результаті, ті вступники, що мали досить хороший бал, мали значно менший шанс вступити й отримати  бюджетне місце» – зазначила Наталія Радиш, експерт Громадянської мережі «ОПОРА».

Як повідомили в Міносвіти, у цьому році відбувався прийом документів на здобуття чотирьох освітньо-кваліфікаційних рівнів. Так, рекомендацію до зарахування на місце держбюджету на здобуття освітньо-кваліфікаціфйного рівня бакалавр отримали 76тис 664 абітурієнти, на магістра – 24тис 189, на спеціаліста – 12тис 546 та на молодшого спеціаліста –  71тис 379 вступників.

Майже 185 тисяч абітурієнтів рекомендовані до зарахування на держбюджет