Майбутній Посол США розповіла, що думає про реформи в Україні

Білий дім офіційно призначив нового посла США в Україні Поштівка image 1Марі Йованович
22 Червня 2016, 10:34

Номінант на посаду Надзвичайного і Повноважного посла США в Україні Марі Йованович заявила під час слухання в Сенаті з приводу її майбутнього призначення, що вражена прогресом, який Україна досягла в реформах за останній час. Слухання відбулися в Комітеті Сенату США з питань міжнародних відносин у вівторок.

«Україна зробила більший прогрес у сфері реформ за останні два роки, ніж за всі 23 роки незалежності. І я поділяю особливий оптимізм щодо траєкторії реформ в Україні цього року, враховуючи кілька ключових досягнень з моменту реформування коаліції та уряду у квітні», – зауважила Йованович.

У цьому зв’язку вона перелічила, що Україна переважною більшістю схвалила конституційні поправки, спрямовані на зміцнення незалежності судової системи; підвищила тарифи на енергію до 100% від ринкових ставок з випередженням графіка МВФ та замінила генерального прокурора, який втратив довіру громадянського суспільства.

«Ці досягнення в реформах вражають більше, якщо врахувати, що вони відбулися в умовах російської агресії», – наголосила дипломат.

Також висловила переконання, що успішна Україна являє собою найкращий захист від російської агресії в Європі.