Людина, що не виспалась, небезпечна для суспільства

Людина, що не виспалась, небезпечна для суспільства Поштівка
20 Вересня 2016, 14:50

Дефіцит сну небезпечний не тільки для самої людини, але й для суспільства, в якому вона перебуває. Такого висновку дійшли вчені з Університету штату Юта (США). Вони довели: соціальна загроза від людини, ще не виспалася, цілком реальна і відчутна.

Добровольців, які погодилися на експеримент, розділили на дві групи. Перша група спала 6 годин на добу, друга – ще менше. Далі учасникам дослідження провели магнітно-резонансну томографію. Отриману інформацію вчені порівняли з суб’єктивними параметрами бадьорості людей.

Був помічений парадокс. Деякі добровольці зовні не спали і здавалися добре виспаними, однак їх мозок, згідно з даними МРТ, практично спав. Сідати за кермо такій людині просто небезпечно, а знаходження на робочому місці, що вимагає інтелектуальної діяльності, не має сенсу.

У нормі ми спочатку занурюємося в фазу поверхневого сну, лише потім засипаємо глибоким сном. При недосипанні відбувається практично миттєвий провал в фазу глибокого сну. Даний факт негативно відбивається на загальній якості сну. Саме тому при хронічній втомі навіть повноцінний сон не дає відчуття бадьорості.

medvesti.com

Людина, що не виспалась, небезпечна для суспільства