Людям варто більше відпочивати

Робота шкодить організму людини сильніше від нікотину Поштівка
4 Жовтня 2016, 11:11

Сучасна людина забула, що таке повноцінний відпочинок, вважають учені з Даремського університету. Вони провели опитування 18 000 чоловік з 134 країн. Виявилося, що двоє дорослих людей з трьох потребують хорошого відпочинку. Третина опитаних вважала, що їм потрібно більше часу на відпочинок, ніж середньостатистичній людині. Лише 10% думали інакше.

Психологічне самопочуття і відпочинок виявилися дуже пов’язані, встановили вчені. Недостатність  відпочинку і регулярні перепрацювання призводили до виснаження ресурсів організму, нервових зривів і депресії. Особливо часто на постійну втому скаржилися люди з маленькими дітьми, літніми батьками, які потребують догляду. Робота за змінним графіком мала приблизно такий же вплив.

Вчені рекомендують знаходити час не тільки для роботи, але і для того, щоб розслабитися. Багато досліджень свідчать про просту істину: недостаток відпочинку знижує працездатність людини до мінімуму. Саме тому разом з гарною роботою потрібно мати дієвий спосіб розслабитися. Як приклад експерти наводять медитацію, танці та інші види творчої активності.