Людство вичерпало річний обсяг ресурсів планети

Людство вичерпало річний обсяг ресурсів планети Поштівка
8 Серпня 2016, 16:16

У понеділок, 8 серпня, жителі Землі витратили весь обсяг природних ресурсів на 2016 рік. Про це оголосили експерти міжнародного аналітичного центру Global Footprint Network.

Ту кількість ресурсів, яку Земля здатна відновити протягом року, мешканці планети у 2016 році витратили за 7 місяців і 8 днів – швидше, ніж будь-коли раніше.

У своїх підрахунках учені виходили зі співвідношення кількості ресурсів, щодня споживаних кожним жителем планети, і часом, який піде на їхнє відновлення. Фахівці Global Footprint Network послуговувалися даними ООН про ситуацію в багатьох секторах економіки, зокрема в енергетичній промисловості, транспортній сфері, рибному та лісовому господарстві.

“Ми продовжуємо поглиблювати наш екологічний борг, – прокоментував результати дослідження глава французької філії Всесвітнього фонду дикої природи Паскаль Канфін. – З понеділка, 8 серпня, ми будемо жити в кредит, оскільки за останні вісім місяців витратили природний капітал, який наша планета може відновити протягом року”.

Відзначимо, що 1993 року жителі планети вичерпали річний запас ресурсів 21 жовтня. У 2003 році ця дата припала на 22 вересня, а торік – на 13 серпня. Водночас ще в 1960-ті роки людство використовувало за рік тільки близько трьох чвертей запасу поновлюваних ресурсів Землі.

bublbe.com

Людство вичерпало річний обсяг ресурсів планети