Ложкін піде з поста глави АП, але очолить Національну інвестиційну раду

Ложкін піде з поста глави АП, але очолить Національну інвестиційну раду Поштівка
28 Серпня 2016, 12:35

Петро Порошенко на засіданні Національної ради реформ в понеділок оголосить про кадрові ротації в своїй команді, в тому числі і про відставку Бориса Ложкіна, повідомило DT.UA високопоставлене джерело в адміністрації президента України.

За даними джерела, чинний керівник АП очолить Національну інвестиційну раду, а також залишиться заступником голови Ради реформ і позаштатним радником Петра Порошенка.

Також виявили бажання піти з Адміністрації Президента заступники Ложкіна Дмитро Шимків та Олексій Филдатов, яких він привів в АП у 2014 році. Однак, у них в адміністрації є незакриті кейси, і їх попросили залишитися до кінця року, щоб допомогти новому главі адміністрації увійти в курс справ.

За інформацією DT.UA, Ложкін вже давно хотів покинути пост глави АП і повернутися в бізнес, однак Порошенко його не відпускав. У бесідах з журналістами глава адміністрації президента неодноразово наголошував, що не створений для державної служби і розглядає свою роботу в органах влади як “армійську службу” в складні для України часи.

Таким чином, призначення Ложкіна в Національну інвестиційну раду є компромісним рішенням.

Національна інвестиційна рада була створена указом президента ще у грудні 2014 року для залучення інвестицій в Україну, однак положення про її роботу досі знаходиться у процесі розробки. Очікується, що президент своїм указом затвердить це положення за підсумками засідання Ради реформ.

За даними DT.UA, Порошенко розглядає на посаду глави своєї адміністрації низку кандидатур. Як повідомляють джерела, на сьогоднішній день найбільші шанси має голова Харківської ОДА Ігор Райнін, який у 2014-2015 роках кілька місяців працював в адміністрації президента під керівництвом Ложкіна.

Крім того, в якості заміни Ложкіну розглядається кандидатура Віталія Ковальчука, який, на думку президента, більше за інших готовий до цієї посади. Втім, главу держави бентежить велика зона конфлікту, яку має Ковальчук, зокрема з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом і мером Києва Володимиром Кличком.

Також не виключено, що главою АП буде призначений Валерій Чалий, який також працював в адміністрації президента, а з липня 2015 року і зараз є послом України в США.

Ложкін піде з поста глави АП, але очолить Національну інвестиційну раду