Louis Dreyfus зможе почати реалізацію інвестпроекту в Одеському порту

Одеський порт«Блакитний будиночок» на території Одеського порту. На задньому плані - зерновий термінал Бруклін-Київ. Вигдяд с естакади.
18 Липня 2017, 08:40

Урядовий комітет схвалив проект фінансового плану Одеського порту, який дозволить закінчити реалізацію інвестпроекту міжнародної торговельної групи компаній Louis Dreyfus. Про це пише на своєму сайті начальник адміністрації Одеського порта Ігор Ткачук, посилаючись на запис у Facebook першого заступника міністра фінансів Оксани Маркарової.

«Гарна новина для інвестицій в Україну. Сьогодні урядовий комітет схвалив фіналан Одеського порту, яким в тому числі надав дозвіл на продаж і потім знесення “блакитного будиночку” – маленької розвалюхи в центрі ділянки, яка заважала розпочати інвестиційний проект Луі Дрейфус – одного з найбільших інвесторів в агро і портову інфраструктуру», – написала Маркарова.

З її слів, фінплан Одеського морпорту повинні затвердити на засіданні уряду.

Йдеться про реалізацію проекту з будівництва зерноперевантажувального комплексу та будівництва причалу 1-з в районі Андросовського молу, – пише Ігор Ткачук. Термінал будується силами портового оператора ТОВ “Бруклін-Київ”, зернотрейдера Louis Dreyfus за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, який надав кредит.

До складу комплексу входитиме причал з глибиною біля кордону 12,7 м і розрахунковою довжиною 254 м для прийому максимального розрахункового судна типу “панамакс”, три силосних склади, станцію розвантаження залізничних вагонів, станцію розвантаження автомобілів, систему автоматичного зважування, лабораторію якості зернових вантажів, суднонавантажувальні машини, систему конвеєрно-норійного транспорту і т.д.

Втім, роботи на причалі були тимчасово припинені у зв’язку з необхідністю коригування проекту і фінансового плану ДП ОФ “ОМТП”.

«Блакитний будиночок», про який пише Маркарова, належить держпідприємству і знаходився на території реалізації інвестпроекту Louis Dreyfus. Компанія готова заплатити за знесення будівлі.

Зі слів керівника Louis Dreyfus в Україні Лампракіса Лазоса, затвердження фінплану держпідприємства також дозволить Одеському морпорту завершити будівництво власного причалу, яке повинно було закінчитися ще в 2014 році.

«Зараз причал побудований на 70%, але порт не міг виконувати свої обов’язки з фінансування будівництва. Знесення «блакитного будиночка» і завершення будівництва причалу Одеським морпортом дозволить збільшити Louis Dreyfus перевалку сільгоспкультур в 3 рази, до 4,5 млн тонн», – розповів керівник Louis Dreyfus.

Але щоб знести будиночок, навіть за рахунок інвестора, потрібно було це знесення внести до фінплану держпідприємства, а сам фінплан після його затвердження Міністерством інфраструктури і погодження з трьома непрофільними міністерствами, ще має затвердити уряд.

Louis Dreyfus зможе почати реалізацію інвестпроекту в Одеському порту