«Левада-центр» визнали «іноземним агентом» в РФ через критику влади

«Левада-центр» визнали «іноземним агентом» в РФ через критику влади Поштівка
7 Вересня 2016, 11:15

Мін’юст Росії визнав діяльність «Левада-центру» політичною, що дозволило внести організацію в реєстр «іноземних агентів» на підставі декількох висловлювань керівництва центру. Це випливає з акту перевірки діяльності центру, передає Укрінформ.

 «Влада (Росії – ред.) описується завжди, у всіх випадках, коли ми просимо назвати типові риси нашого депутата, політика, представника влади, перші позиції займають нахабні, безчесні, неефективні, некомпетентні, корумповані особи, що ставлять себе над законом, над владою, аморальні, недалекі і т. п. Дається довгий список не дуже гарних визначень. Такі характеристики дають від 45% респондентів і нижче», – Мін’юст РФ призводить в акті цитату з виступу Гудкова.

«Також директором організації Л.Гудковим висловлюється думка про наявність авторитарності в системі діючої влади», – продовжує відомство.

Крім того, «політичною діяльністю» були визнані слова керівника відділу соціокультурних досліджень «Левада-центру» Олексія Левінсона про те, що влада «іноді робить дурниці». Всього в перевірці згадуються вісім висловлювань Гудкова і Левінсона.

У підсумку в акті перевірки відомства робиться висновок, що Левада-центр, будучи фінансованим іноземними організаціями, бере участь у політичній діяльності в Росії в інтересах цих організацій. Робить це центр, на думку Мін’юсту РФ, «шляхом підготовки і поширення думок про прийняті державними органами рішення і проведеної ними політики шляхом проведення соціальних досліджень, опитувань громадської думки та оприлюднення їх результатів».

 «Аналітичний центр Юрія Левади» («Левада-центр») — одна з трьох найбільших організацій, що займаються вивченням громадської думки в Росії. 5 вересня центр був внесений в реєстр некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента. Це було зроблено за підсумками перевірки Мін’юсту РФ, розпочатої за запитом організації «Антимайдан». Відомство прийшло до висновку, що центр отримав «велику частину іноземного фінансування з США, у тому числі грант від Вісконсинського університету в Медісоні, що керує установою, за якою значиться Міноборони США».

Раніше директор «Левада-центру» Лев Гудков заявив, що організація має намір домагатися виключення з реєстру, оскільки «зі статусом «іноземного агента» неможливо буде працювати».

«Левада-центр» визнали «іноземним агентом» в РФ через критику влади