Китай створив інвестфонд на $ 14,6 млрд для підтримки розвитку інтернет-компаній

23 Січня 2017, 00:26

Уряд Китаю заснував в неділю інвестиційний фонд у розмірі 100 млрд юанів ($ 14,6 млрд), кошти з якого будуть спрямовані на підтримку інтернет-компаній.

За допомогою цього фонду влада країни має намір надати фінансову допомогу технологічним компаніям і посприяти трансформації економіки країни.

У Пекіні провели церемонію відкриття фінансової установи. На святі були присутні представники Мінфіну та держслужби Китаю, які стежать за інтернетом в країні. До складу засновників фонду увійшли провідні мобільні компанії, промислові банки КНР, а також інвестфонди. Влада КНР очікують, що організація допоможе провайдерам, а також компаніям, які створюють бізнес в інтернеті. За оцінками інсайдерів, саме цієї суми не вистачає для нормального функціонування галузі.

В ході першого інвестиційного раунду були отримані вже 30 млрд юанів від державних банків і телекомунікаційних компаній, в тому числі ICBC, China Mobile і China Unicom. Крім того, компанії, які отримали допомогу з цього фонду, зможуть надалі розраховувати на отримання кредиту на загальну суму 150 млрд юанів, які були запропоновані Сільськогосподарським банком Китаю, Китайським банком розвитку і Торгово-промисловим банком Китаю. Раніше Держкомітет у справах розвитку і реформ КНР заявив про намір інвестувати в мережеву інфраструктуру в цілому близько 1,2 трлн юанів ($ 170 млрд), щоб вирішити проблему з доступом населення всієї країни до високошвидкісного інтернету вже до 2018 року.

Упродовж 13-й п’ятирічки Китай має намір, серед усього іншого, збільшити технічні можливості контролю над киберпространством і просувати «багатосторонню, прозору і демократичну міжнародну систему» з управління інтернетом.

Джерело:

Сіньхуа