Китай створює космічний гіперзвуковий літак

Китай створює космічний гіперзвуковий літак Поштівка
23 Серпня 2016, 13:10

Китайська аерокосмічна науково-технологічна корпорація почала досліджувати можливості застосування нових двигунів з комбінованим циклом, які дозволять авіатранспорту злетіти зі звичайного аеропорту і дістатися прямо на орбіту. Чжан Юн, інженер корпорації, що працює над проектом, повідомив, що Китай в найближчі роки почне роботу над новим космічним літаком, який планують ввести в експлуатацію до 2030 року.

Для горизонтального зльоту машина буде використовувати реактивні двигуни, перебуваючи в повітрі, літак буде переключатися на прямоточні повітряно-реактивні двигуни, а після достатнього розгону активує гіперзвукові прямоточно-повітряні двигуни, що відрізняються від звичайних повітряно-реактивних двигунів надзвуковим згорянням. Гібридний космоплан зможе здійснювати на них польоти у верхніх шарах атмосфери, а для виходу на орбіту буде використовувати свої ракетні двигуни.

Фахівці китайської аерокосмічної науково-технологічної корпорації розраховують, що літак буде ефективний при польотах на орбіту планети. Інженери заявляють, що запуск такого літального апарату буде обходитися значно дешевше, а значить, літак можна буде використовувати не тільки для наукових місій і польотів. Можливо, розробка китайських інженерів допоможе Піднебесній в розвитку космічного туризму.