Кириленко обіцяє «заслін» від книжкової пропаганди з РФ

Кириленко обіцяє «заслін» від книжкової пропаганди з РФ Поштівка
26 Серпня 2016, 15:40

Вже наступного місяця Кабмін внесе до Верховної Ради законопроект, який стане заслоном пропагандистській продукції з РФ. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко під час відкриття в Українському домі Київської книжкової виставки-ярмарку до Дня Знань, передає Укрінформ

«Ми повинні виставити заслін, перешкоду законодавчого характеру, тій пропагандистській продукції, що йде з країни-агресора в Україну. Тому ми разом із Держкомтелерадіо підготували урядовий законопроект, – він уже пройшов усі погодження і ближчим часом буде розглянутий на засіданні уряду, а потім внесений до парламенту, – який чітко виставляє перешкоду на шляху російської книги, що має пропагандистський характер. Не інтелектуальний, не науковий, а саме пропагандистський – тобто ті книги, які не визнають існування Української держави», – підкреслив Кириленко.

Він додав, що ця пропаганда буде припинена через спеціальну дозвільну систему, яку контролюватиме громадськість.

«Рішення уряду буде у вересні, і відразу після цього ми внесемо законопроект як урядовий до парламенту – тобто парламент розгляне його ще на цій сесії. І якщо рішення парламенту буде позитивним, а я в цьому переконаний, то буде створена громадська рада, яка надаватиме дозвіл по кожній книзі і кожній позиції, що офіційно надходить з РФ. Таким чином уся ця прохановсько-дугінська пропаганда не матиме жодних шансів потрапити на прилавки не тільки книжкових крамниць, але й книжкових базарів, де вона трапляється ще доволі часто», – уточнив Кириленко.

Віце-прем’єр також зазначив, що після ухвалення закону Кабмін ухвалить порядок видання дозволів.

«Але імпортери не будуть чекати довго, не довше 10-14 днів. А головним результатом буде те, що книга, яка дійсно потрібна в Україні і може бути імпортована з РФ, буде діставатися прилавків, а весь пропагандистський мотлох – а це до 60% всієї продукції, яка заявляється, – не отримуватиме дозволів», – сказав він.

Кириленко обіцяє «заслін» від книжкової пропаганди з РФ