Курятина п’ятий рік посідає перше місце за споживанням в Україні

кури
28 Грудня 2018, 02:46

Останні п’ять років смаки українців при виборі м’яса незмінні — співвітчизники надають перевагу курятині.

Про це свідчать дані аналітичного відділу Ради з питань експорту продовольства (UFEB), передає Поштівка.

«Курятина залишається найпопулярнішим за споживанням різновидом м’яса останні п’ять років, тоді як споживання свинини за аналізоване п’ятиріччя знизилось на 15,3% або на 2,3 кг на особу (від 21,5 кг до 19,2 кг). Водночас, відносну непопулярність яловичини можна пояснити досить високою ціною», — розповідають в UFEB.

Курятина тримає пальму першості за рахунок цінової доступності, кажуть фахівці.

У 2017-му кожен українець у середньому з’їдав 24,3 кг продукту. При цьому, споживання свинини минулого року становило 19,2 кг, яловичини — 7,5 кг на особу, вказують дані Держстатистики.

М’ясо птиці полюбляють не лише українці. Сьогодні найбільше споживання курятини фіксується у мусульманських країнах (Ізраїль, Саудівська Аравія, Іран).

Досить багато їдять м’яса птиці малайзійці, які вважають продукт джерелом тваринного білка. Бразильці обирають між яловичиною та м’ясом птиці, а для жителів Америки курятина займає перше місце у балансі споживання м’ясних продуктів.

«За очікуваннями світових експертів, основними ринками збуту курятини у наступні роки будуть країни, що розвиваються, за рахунок зростання чисельності населення. Споживання ж у розвинених країнах визначається як повільне», — повідомляють у UFEB.

Нагадаємо, Україна експортує вітчизняну курятину в 80 країн світу. Тільки з початку року свої ринки відкрили такі країни, як Албанія, Гана, Гонконг і Марокко. За останні роки Україна трансформувалася з імпортозалежної держави в одного з головних постачальників курятини у світі.