Кучеренко пояснив, чому в Україні катастрофічно зростає ціна на тепло

23 Серпня 2017, 20:08

Українці незадоволені центральним опаленням, так як дуже низька якість надання послуги, а ціна зростає.

Про це заявив колишній міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу NewsOne.

За його словами, у високих цінах винні не тільки тепловики, тому що 75% ціни на тепло складається з ціни на газ.

“А її встановив нам пан Коболєв (голова правління НАК «Нафтогаз України»Андрій Коболєв, – ред.) і пан Гройсман (прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, – ред.). Це величезна їхня помилка, це підрив реформи і взагалі вони хочуть “добити” це опалення”, – підкреслив Кучеренко.

Екс-міністр пояснив, чому в Україні сильно зростають тарифи на теплопостачання.

“У ході вироблення електроенергії супутнім товаром є тепло. Вони вважають, що це тепло нам потрібно продавати, а я б порекомендував іншу точку зору: їм нікуди її дівати і наше місто Київ – це велика градирня для того, щоб охолодити цей теплоносій і повернути його на станцію, щоб він далі міг охолоджувати турбіну. Одночасно електроенергія, яка продається за ринковими цінами і тепло, на яке ціну встановлюють “зі стелі”. Ось чому сьогодні так катастрофічно зростає ціна на тепло і чому в величезні борги самі себе загнали і тепловики”, – розповів він.

Кучеренко нагадав, що 25 млрд грн – це сьогодні загальний борг перед НАК “Нафтогазом” українських ТЕЦ і теплокомуненерго.

За інформацією Поштівки, серед 231 підприємства теплокомуненерго, які отримують газ від НАК «Нафтогаз Україна», лише 6 не мають заборгованості. Така ситуація загрожує боржникам арештом рахунків, через що підготовка до опалювального сезону стане неможливою.

Як повідомляла Поштівка раніше, екс-міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко заявив, що жителі будинків не зобов’язані платити за прибудинкову територію, адже вона знаходиться в муніципальній власності. Так, вона повинна утримуватися за рахунок міського бюджету. Кучеренко запропонував місту укласти з жителями відповідну угоду, якщо він хоче, щоб за прибудинкову територію платили вони.