Корисні жири можуть погубити печінку

олія
8 Липня 2017, 21:23

Нове дослідження вчених з Каліфорнійського університету, США, завершилося вердиктом, який спростовує теорію про перевагу для здоров’я корисних, тобто ненасичених жирів. Фахівці прийшли до висновку, що захопленість такими жирами може вкрай негативно позначитися на стані печінки.

Американські вчені встановили: занадто активне споживання корисних жирів може спровокувати розвиток жирової хвороби печінки – порушення, за якого підвищується ризик метаболічних відхилень, що призводить до появи ожиріння і діабету.

Ця думка дослідників базує на результатах експериментів з мишами. Протягом 6 місяців кілька груп тварин тримали на різних типах висококалорійного харчування, що включав в себе численні джерела жирів.

Стан їх організму після цього порівняли з показниками контрольної групи гризунів, чий раціон був набагато більш пісним. Виявилося, що абсолютно у всіх мишей з експериментальних груп розвинулися ожиріння і жирова хвороба печінки – на відміну від «пісної». Зокрема, тварини, які споживали багато, і в тому числі ненасичених жирів, продемонстрували накопичення в печінці жиру на цілих 40% більше.

Останнім часом твердження про корисність так званих здорових жирів звучать все частіше. Але автори нової роботи закликають до ретельного контролю і за їх споживанням. За їх словами, в ході дослідів вони спостерігали за тим, як жирний раціон корелював з процесами запалення і загибелі жирових клітин в живих організмах.

Раніше ми повідомляли про 10 продуктів, що насправді не шкідливі для дієти.