Концепція Польщі як адвоката України повністю розсипалась, – історик

25 Серпня 2017, 13:54

Ми маємо уважно слідкувати за тим, що відбувається у внутрішній і зовнішній політиці наших країн-сусідів. Проте, водночас, розраховувати можемо тільки на себе. Тому що за останні десять років розсипалась концепція Польщі, як українського адвоката на міжнародній арені.

Про це в ефірі телеканалу ZIK сказав історик, професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка Володимир Сергійчук.

«Польща більше не є нашим адвокатом. Правляча партія «Право і справедливість» всіляко хоче посварити два народи через підняття історичних питаннях. Ми ж для нашого західного сусіда є стіною від тої небезпеки, що суне зі сходу. Так було завжди. Ще з часів ординських набігів, середньовіччя тощо. Поки є Україна, доти є Польща», – розповідає історик.

На жаль, польська еліта, яка добилася того, що країну взяли до НАТО і в ЄС, захмеліла від успіхів, вважає науковець.

«Безліч успіхів Польщі не є заслугами власне самих поляків. Тим не менше, держава дозволяє собі поводитись так, наче їй нічогісінько не загрожує, бо знаходиться під «парасолькою» НАТО. Польща мала нахабність взятися за перегляд історії. В першу чергу з ким? Україною! Адже наразі через війну ми є найслабшою ланкою в східній Європі», – додає Володимир Сергійчук.

Концепція Польщі як адвоката України повністю розсипалась, – історик