Константинополь зробив ще один крок щоб відірвати Україну від Росії

Рада просить у Вселенського патріарха автокефалії для української церкви ПоштівкаВселенський патріарх Варфоломій
30 Листопада 2018, 09:12

27-29 листопада Святий і Священний Синод Константинопольського патріархату схвалив текст Томосу (грамоти про надання автокефалії), чим підтвердив беззаперечне канонічне право України на створення єдиної помісної православної Церкви.

В офіційному рішенні, оприлюдненому увечері 29 листопада, наголошується:

«В контексті рішення, прийнятого Вселенським патріархатом про надання автокефалії Церкви в Україні, і в очікуванні дарування Патріаршого та Синодального Томосу Святий і Священний синод підготував статут української Церкви».

Отже, в оприлюдненому прес-релізі чітко окреслені три моменти.

По-перше, Константинополь вчергове підтвердив, що автокефальна помісна православна Церква в Україні буде створена. І цей шлях незворотній.

По-друге, текст Томосу підготовлений і схвалений. Що підтвердив також і директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, який водночас є представником президента України у переговорному процесі з Вселенським патріархатом.

По-третє, на основі тексту Томосу Священний Синод розробив пропозиції до статуту Православної Церкви в Україні. Це зроблено для того, щоб під час проведення Об’єднавчого Собору в Києві не виникло суперечливих питань щодо внутрішнього устрою нової помісної Церкви. Якими саме є ці зауваження, в Константинополі не розголошують. Але, ймовірно, вони стосуються визначення статусу предстоятеля – буде це патріарх чи митрополит, а також назви самої Церкви, робочі варіанти якої наразі такі: «Українська православна церква» або «Православна Церква в Україні». Останній варіант, на думку константинопольських архієреїв, є більш прийнятним й універсальним, позаяк унеможливлює прояви етнофілетизму – перетворення Церкви з релігійної спільноти в національно-політичний інструмент, як це можна спостерігати в Росії.

Попри очікування, публічно не була озвучена дата проведення Об’єднавчого Собору. У своєму зверненні після засідання Священного Синоду президент України Петро Порошенко заявив, що конкретну дату Всеукраїнського архієрейського православного зібрання незабаром оголосить патріарх Варфоломій. Відомо, що Собор має відбутися у грудні. За оптимістичними прогнозами – у першій половині місяця.

Власне, на Об’єднавчому Соборі буде обраний предстоятель Православної Церкви в Україні і затверджений статут із пропозиціями, запропонованими Священним Синодом Вселенського Патріархату. Після чого новий глава Церкви відбуде до Константинопольської патріаршої резиденції у Фанарі, де разом з патріархом Варфоломієм відслужить святкову службу, а також отримає Томос про автокефалію. Саме тоді й буде озвучений текст цієї Синодальної грамоти. Після чого помісна Українська Церква офіційно увійде до світової православної спільноти.

Хоча процес визнання УПЦ окремими церквами-сестрами може затягнутися, з огляду на брудну й агресивну протидію Москви. Проте, крім РПЦ і залежної від неї Сербської церкви, ніхто категорично не висловлювався проти української автокефалії. Звучали лише заяви про необхідність обговорення цього питання на Всеправославному соборі. Однак у Константинополі відкинули таку ідею, аргументувавши свою позицію щодо дарування Томосу Українській Церкві виключним канонічним правом «першої серед рівних» інших помісних церков.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!