Комп’ютер викривлює спину у дітей

Комп'ютер викривлює спину у дітей Поштівка
19 Жовтня 2016, 16:20

У дітей кривиться хребет з рекордною швидкістю коли вони мало гуляють, а довго сидять за комп’ютером або телевізором. Від цього м’язи слабшають і не можуть утримувати хребет у правильному положенні. Неправильне сидіння за партою стоїть вже на другому місці причин сколіозу, пише Gazeta.ua.

«Якщо викривлення понад 40 градусів і швидко прогресує, потрібна операція. Що раніше виправити ваду, то кращий буде результат, – каже Анатолій Левицький, завідувач кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету ім. Богомольця, професор. — Діти ростуть, поки є росткові зони. У дівчат закриваються у 17, у хлопчиків — до 25 років. В цей час можна лікувати сколіоз найкраще. Далі хребет важко повністю вирівняти».

Треба привчити дитину тримати рівну поставу ввесь час. Особливо коли сидять в дома за столом або у школі за партою.

Аби спина не боліла уже в дорослому віці, радить тримати спину рівною протягом всього дня. Чим довше сидіти в «скрюченому» положенні, тим складніше з віком буде розігнутися.

При великому викривленні хребці здавлюють серце й легені, спинний мозок. Людину може паралізувати.

«Від сколіозу немає сиропів чи таблеток. Це якраз та хвороба, яку краще попередити, щоб потім не лікувати. Виправлення хребта може зайняти кілька років. Тому діти мають носити тільки ортопедичні рюкзаки. Якщо робити це з першого класу, сколіозу не буде. Коли ж невелике скривлення вже є , такі рюкзаки вирівнюють поставу, якщо носити їх постійно», – каже лікар.

Комп’ютер викривлює спину у дітей