Компанія Siemens відмовилася надавати Україні обладнання для ГТС через бізнес в Росії

Siemens-HitlerАдольф Гітлер виступає на заводі "Динамо" компанії Сіменс. Берлін, 10 листопада 1933 року.
16 Вересня 2017, 00:32

Нафтогазу довелося звертатися до General Electric для нових поставок.

Компанія Siemens під тиском Росії відмовилася від продовження поставок обладнання для модернізації української газотранспортної системи. Про це повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

“Перші компресори вже привезли, це були компресори Siemens. Але потім подзвонили Siemens, і сказали, що якщо ми ще привеземо, то ми втратимо російський ринок”, – заявив глава Нафтогазу на 14-й щорічній конференції YES в Києві в п’ятницю, 15 вересня.

За його словами, компанії довелося звертатися до General Electric для нових поставок.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що Росія доставила газові турбіни виробництва німецької Siemens в окупований Крим, на який поширюються санкції Євросоюзу, що забороняють постачання на півострів енергетичних технологій для європейських компаній.

У Siemens заявили, що зможуть сформулювати позицію щодо подальшої роботи в Росії після того, як отримають відповіді на поставлені компанією питання щодо ​​турбін її виробництва у анексованому Криму. При цьому німецький концерн також звернувся до Арбітражного суду Москви з позовом проти російських компаній.

21 липня німецький концерн Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим.

23 липня Міністерство закордонних справ Німеччини попередило Російську Федерацію про можливе погіршення відносин між країнами після скандалу з поставками газових турбін німецького концерну Siemens до окупованого Криму.

Під час Другої Світової війни діяльність компанії Siemens була спрямована переважно на задоволення потреб німецької армії – Вермахту, зокрема, саме холдинг Siemens AG брав участь у виробництві ракет V-1 і V-2, а також розробив проекти крематоріїв для концтаборів Аушвіц-Біркенау. Як і багато великих німецькіх компанії того часу, Siemens використовувала працю військовополонених і в’язнів концтаборів.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!