Компанія Nicola показала перший в світі 1000-сильний тягач на водні

Компанія Nicola показала перший в світі 1000-сильний тягач на водні Поштівка image 1Компанія Nikola Motor 2 грудня показала в Солт-Лейк-Сіті (США) перший в світі 1000-сильний тягач на водні
4 Грудня 2016, 10:13

Американська компанія Nikola Motor Company провела в Солт-Лейк-Сіті (штат Юта) презентацію першої в світі водневої вантажівки Nikola One. Серійне виробництво машини планується почати 2020 року, проте вже зараз компанія отримала попередні замовлення на 4 мільярди доларів.

Найважливішою особливістю моделі Nicola One в тому, що він працює на водневих паливних елементах і має вражаючий запас ходу. У цієї машини немає аналогів в світі. І це не концепт-кар, а вже передсерійний варіант.

Nikola One зроблений повністю електричним. Він виготовлений на шестиколісному шасі, кожне колесо якого приводиться до руху через редуктор від власного електродвигуна. При цьому бортова система Nikola One здатна управляти кожним колесом окремо, покращуючи маневреність машини.

nikola-one

Автомобіль оснащений шістьма електродвигунами з повною вихідною потужністю в 2000 к.с. і обертовим моментом в 5017 Нм. Електродвигуни живить літій-іонна акумуляторна батарея ємністю 320 кіловат-годин, що складається з 32000 елементів живлення. Вона заряджається під час руху від 300-кіловатного водневого паливного елемента. Крім того, автомобіль зможе використовувати рекуперативне гальмування, за якого електродвигуни будуть перетворюватися на електрогенератори і заряджати батарею.

На повному заряді акумуляторної батареї і заправці водневого паливного бака вантажівка в залежності від режиму їзди і навантаження зможе проїжджати від 1300 до 1900 кілометрів і перевозити вантажі вагою близько 36 тон. За даними компанії, з нуля до 96,5 км/год автомобіль під навантаженням зможе розганятися за 30 секунд. Максимальна швидкість – 105 км/год.

Автомобіль вийшов досить важким – його маса досягає 9,5 тон. Експлуатаційні витрати Nikola One в два рази менші ніж у звичайних дизельних вантажівок.

Nikola One розроблений для далеких перевезень, тому передбачається, що ним керуватимуть два водія. У кабіні вантажівки розміщені два ліжка, повнорозмірний холодильник, туалет, 40-дюймовий телевізор з приставкою Apple TV, мікрохвильова піч і комп’ютер з підключенням до Wi-Fi і 4G LTE.

Електроантажівки будуть здаватися в лізинг, і перші клієнти за цим договором зможуть заправляти машини воднем безкоштовно. Вартість оренди тягача Nikola One буде варіюватися від $4000 до $5000 на місяць залежно від конфігурації і доступних опцій. Вартість вантажівки поки не розкривається, але її вже можна зарезервувати за 1000 доларів.

Перед надходженням у продаж спеціально для цієї вантажівки побудують мережу заправних станцій, які будуть розташовані в США і Канаді. На першому етапі кількість заправок складе 364 штуки, їх почнуть будувати з 2018 року. Паливо вироблятиметься за допомогою електролізу з використанням енергії від 100-мегаватних сонячних електростанцій.

Компанія Nicola буде випускати вантажівку на своєму власному заводі, який ще не побудований – його почнуть споруджувати в 2017 році.

Щороку планується випускати 50 тисяч водневих моделей One. Пізніше буде також випускатися менш потужна вантажівка під назвою Nikola Two.

Нагадаємо, минулого літа свою електровантажівку Urban eTruck представила компанія Mercedes-Benz. Ця машина призначена для перевезення вантажів в містах і здатна проїхати до 200 кілометрів на одній зарядці акумуляторів ємністю 212 кіловат-годин.

Компанія Nicola показала перший в світі 1000-сильний тягач на водні