Клімкін: Більшість членів ЄС налаштовані продовжити санкції проти РФ

Клімкін: Більшість членів ЄС налаштовані продовжити санкції проти РФ Поштівка
18 Серпня 2016, 10:31

Абсолютна більшість членів ЄС налаштовані продовжувати санкції проти Росії до повного виконання мінських домовленостей. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі “5 каналу”, передає РБК-Україна.

“Час істини, дійсно, буде в грудні, але 20-21 жовтня відбудеться дуже важлива Європейський Рада, на якій буде багато питань, включаючи питання відносин ЄС з Росією. Під час цієї Європейської Ради буде змістовна дискусія. Насправді, те, що я бачу сьогодні – це чітка лінія абсолютної більшості членів ЄС на продовження санкцій то того моменту, як дійсно Мінськ буде виконаний”, – заявив Клімкін.

Що ж стосується відносин між Україною і РФ, то, на думку міністра, вони існують не за змістом, а за формою.

“Для чого ми їх використовуємо? І ми їх використовуємо для допомоги українцям, які перебувають у Росії. В Росії мільйони українців. Ми допомагаємо політичним в’язням, але також і всі українському … Чисто по формі, з точки зору гуманітарних відносин – воно працює, а Росія це свідомо використовує для провокування. Якщо Росія піде цим шляхом (розрив дипломатичних відносин – ред.), То це буде ініціатива Росії і відповідним чином уся відповідальність за всі подальші кроки повинен покладатися виключно на Росію”, – заявив міністр закордонних справ України.