До кінця серпня ціни на алкоголь знову зростуть

ціни на алкоголь Поштівка
24 Серпня 2017, 22:27

Уже наприкінці серпня півлітрова пляшка горілки коштуватиме щонайменше 80 гривень

Уряд України ухвалив постанову про підвищення мінімальних цін на деякі види спиртних напоїв. Подорожчання стосуватиметься як горілки, так і коньяку, вина, віскі. Постанова набуде чинності через 10 днів після її опублікування. Тож уже наприкінці серпня покупцям доведеться платити за спиртне більше. Ще більше!

Зокрема, в роздрібній торгівлі горілка та лікеро-горілчані вироби зростуть у ціні на 14,0 — 19,41%, віскі, ром та джин — на 6,5 — 6,6%, коньяк (бренді) — на 12,3 — 29,1%, вино з додаванням спирту та ігристі вина — на 7,1 — 13,3%.

Урядовці пояснюють, що пішли на такий крок на прохання виробників. Ті скаржились, що роздрібні ціни не покривають реальних витрат на виготовлення та реалізацію алкоголю. І через це нібито побільшало недобросовісних виробників, які купують необлікований спирт, використовують сурогатні речовини, ухиляються від сплати податків, лише б зменшити свої витрати.

— Скільки саме тепер коштуватиме пляшка найдешевшої горілки, коньяку чи вина? — питаємо в експерта “Фонду суспільної безпеки” Юрія Гаврилечка.

— Мінімальна ціна півлітрової пляшки горілки зросте на 9,77 гривні — із 69,78 до 79,55 гривні. Виноградне вино подорожчає із 33 до 37 гривень, кріплене вино та вермут — із 42 до 45 гривень, ігристе вино — із 69,9 до 79,19 гривні. Водночас за півлітрову пляшку “тризіркового” коньяку доведеться викласти щонайменше 119,46 гривні, “чотиризіркового” — 129,03 гривні, “п’ятизіркового” — 138,5 гривні.

— Чи можна сподіватися на те, що з підвищенням мінімальних цін на спиртне, чого домоглись виробники, контрафактної продукції поменшає? — Підстав так вважати немає. Навпаки, що вищими будуть ціни, то більше буде нелегального алкоголю. Наразі в Україні співвідношення вартості спиртного до середньої зарплати є чи не найвищим у Європі.

Для прикладу, литовець у середньому заробляє у 4,6 раза більше від українця, але в Литві горілка дорожча від нашої лише у 2,5 раза. Поляк має у 5,6 раза зарплату вищу, ніж українець, а горілку купує у 2,5 раза дорожчу, ніж ми. У Німеччині в середньому заробляють у 19,3 раза більше, ніж у нас, а горілка там лише в 4,1 раза дорожча від нашої.

Переконаний, якщо в Україні горілка чи коньяк коштуватиме так само, як у Польщі чи Німеччині, споживання алкоголю знизиться не істотно. Просто буде переорієнтація на тіньових виробників — промислових і кустарних. Люди, які не зможуть дозволити собі придбати легальний алкоголь, самі його вироблятимуть або ж купуватимуть контрафакт і наражатимуться на ризик отруєння.

Наталія ВАСЮНЕЦЬ

Джерело:

Експрес