До кінця року в Україні встановлять більше сотні криптоматів для продажу біткоінів

У світі стрімко зростає кількість криптоматів для купівлі/продажу криптовалют
1 Серпня 2017, 09:58

До кінця року планується установка близько 150 біткоін-терміналів по всій Україні.

Про це повідомив Михайло Чобанян, засновник KUNA Bitcoin Agency і біржі криптовалют KUNA.

За його словами, 20-30 криптоматів з’являться на вулицях столиці вже до кінця літа. Загалом вже отримані замовлення на кілька десятків Bitcoin-терміналів українського виробництва Cryptomat, за допомогою яких можна купувати біткоіни за гривні.

Перший український bitcoin-термінал Cryptomat

Він також зазначив, що в країні спостерігається постійний попит з боку підприємців на такий бізнес – придбання криптоматів для продажу криптовалют. Займатися продажем криптовалют може будь-який приватний підприємець. При цьому немає потреби в отриманні будь-яких ліцензій на цей вид діяльності, оскільки юридичні питання роботи з криптовалютами в Україні на законодавчому рівні не прописані.

“При бізнесі на кофе-машинах ліцензії в НБУ ніхто не отримує. Також і тут. У цьому привабливість України. Біткоінів де-юре не існує”, – зауважив Михайло Чобанян.

Втім, він не вказав через які біржи буде здійснюватися продаж/купівля біткоінів через рекламований ним Cryptomat.

Раніше механізм роботи криптомата Cryptomat Чобанян пояснював так:

«Якщо говорити про компанію (СПД), яка поставить такий криптомат, то їй потрібно буде створити обліковий запис на біржі, і поповнити його своєю карткою українського банку. Потім вона прив’язує рахунок на біржі до Cryptomat. Після цього все буде працювати досить просто: з рахунку СПД на біржі купується потрібна сума біткоінів і йде на рахунок клієнта. В кінці дня СПД збирає всю добову партію готівки, несе її в банк і поповнює свою карту, а з неї поповнює біржу», – роз’яснив він.

«Це стандартне залізо, виробляти його буде та ж компанія, яка зараз виготовляє термінали які ви бачите на кожному розі. Ми надаємо API (програмний інтерфейс), який дозволяє цьому терміналу працювати з нашою біржею KUNA», – розповів про Чобанян про Cryptomat.

У травні повідомлялося, що перший криптомат (Bitcoin Payment Terminal) встановили у центрі Одеси. З його допомогою можна швидко купити і продати біткоіни. Термінал підтримує операції «гривня – біткоін»  і «біткоін – гривня». Купити криптовалюту можна за готівку: термінал приймає купюри номіналом 100, 200 і 500 грн. Криптомат встановлений в торговому центрі «Кадорр» на вулиці Катерининській.

Джерело:

ubr.ua