До кінця року для Києва розроблять концепцію розвитку велоінфраструктури

До кінця року для Києва розроблять концепцію розвитку велоінфраструктури Поштівка image 2
25 Вересня 2016, 19:25

Велосипедну концепцію Києва до кінця року розробить КП «Київський центр розвитку міського середовища» спільно з Асоціацією велосипедистів Києва та ГО «Урбан куратори».

За словами директора КП «Київський центр розвитку міського середовища» Дениса Півнєва, документ має стати гідом по створенню велосипедної інфраструктури у столиці та, в подальшому, в інших містах України. Директор підприємства розповів, що концепція міститиме огляд іноземного досвіду і запропонує варіант реалізації інфраструктури, релевантний для Києва. Буде розроблено механізми управління, фінансування та подальшої експлуатації інфраструктури після її будівництва. Метою розробки такого документу є створення дорожньої карти розвитку велосипедного транспорту в Києві:

  • розробка мапи велосипедних шляхів міста на базі досвіду реальних користувачів;
  • надання рекомендацій, щодо вибору типу велосипедної інфраструктури на різних типах міських доріг зі специфічним трафіком;
  • розробка рекомендацій по інтеграції вело з громадським транспортом;
  • рекомендації по створенню умов для паркування велосипедів;
  •  визначення механізмів фінансування побудови мережі;
  • внесення пропозицій по зміні будівельних норм та правил дорожнього руху, пропозиції щодо затвердження нових велосипедних дорожніх знаків та спеціальних світлофорних об’єктів;
  • рекомендації з промоції велосипедного транспорту та зміни ставлення велосипедистів та водіїв і велосипедистів один до одного.

Велоконцепция

До розробки концепції будуть максимально залучені київські користувачі велотранспорту. Виходячи з їхнього досвіду, буде прокладатися трасування веломаршрутів в межах районів міста. За час розробки планується проведення трьох послідовних громадських обговорень та створення робочої групи з київських велосипедистів.

До кінця року для Києва розроблять концепцію розвитку велоінфраструктури

До кінця року для Києва розроблять концепцію розвитку велоінфраструктури