Кіберполіція припинила діяльність піратського кінотеатру

Кіберполіція припинила діяльність піратського кінотеатру Поштівка
16 Листопада 2016, 09:07

Інтернет-сервіс FS.TO, що налічував більше мільйона користувачів, які переглядали з його допомогою фільми та мультиплікацію, визнаний піратським. Правоохоронці вичислили адміністраторів сайту та затримали їх, обладнання сервісу вилучене.

Новину повідомляє прес-служба Нацполіції України, передає «Преса України».

«До Департаменту кіберполіції Національної поліції України звернулись правовласники-учасники Американської асоціації кінокомпаній (Motion Picture Association of America) та ряд українських правовласників, щодо порушення авторських та суміжних прав одним із веб-ресурсів», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження, в рамках якого ліквідували роботу групи онлайн-кінотеатрів, діяльність яких назвали піратською. Поліція навідалася в сервісні центри та помешкання фігурантів розслідування, звідки були вилучені технічні засоби та обладнання, за допомогою якого була організована робота сайту.

«Поліція встановила: до створення ресурсу були причетні близько 19-ти осіб. Саме вони адміністрували, підтримували та наповнювали сайт. Проведені експертизи підтвердили збитки правовласникам у розмірі близько 5 мільйонів гривень. Окремо ідентифіковані іноземні (зокрема, «офшорні») та низка українських компаній. Через їх рахунки здійснювалася легалізація коштів, отриманих в результаті незаконної діяльності ресурсів злочинної групи», – розповіли у поліції.

Причетним до діяльності FS.TO загрожує відповідальність, передбачена ч. 3 ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав), проте розслідування ще не завершене. У кіберполіції попередили: їхні спеціалісти постійно відслідковують мережу Інтернет на предмет схожих сайтів або відновлення роботи тих, які були раніше закриті.

Джерело:

Преса України, Кіберполіція