Керрі: Туреччина може втратити членство в НАТО, якщо забуде «правила демократії»

Керрі: Туреччина може втратити членство в НАТО, якщо забуде «правила демократії» Поштівка
18 Липня 2016, 16:34

Туреччину можуть виключити зі складу НАТО, якщо в країні перестануть дотримуватися принципів демократії на хвилі масових зачисток після спроби військового перевороту в країні. Про це заявив держсекретар США Джон Керрі, інформує УНІАН з посиланням на Independent.

За словами Керрі, США стоять «на стороні обраного керівництва Туреччини». Проте він підкреслив, що Сполучені Штати закликають уряд Туреччини «підтримувати найвищі стандарти поваги демократичних інститутів країни і верховенства закону».

“Ми безумовно будемо підтримувати справедливе покарання призвідників заколоту, але ми застерігаємо від охоплення (масштабу зачисток – ред.), який виходить за межі і ставить в напругу важливість слідування демократичним правилам”, – зазначив він.

Як повідомлялося, в Туреччині затримали низку військових, які брали участь у спробі державного перевороту. Так, серед затриманих військових чиновників – командувач Другої армії (частини Сухопутних військ ЗС Туреччини) Адем Худуті. Також правоохоронці повідомили про затримання екс-головнокомандувача ВПС Туреччини Акіна Озтюрка. Ці двоє військових вважаються ініціаторами перевороту. Крім того, в південній провінції Іспарта затримали двох генералів: Метіна Аккая і командувача гарнізону генерала Мустафу Курутмаза.

Збройний заколот почався в Туреччині ввечері 15 липня. Група військових заявила, що бере управління країною в свої руки, щоб забезпечити дотримання конституційних прав громадян. До ранку турецькому уряду вдалося повністю відновити контроль над ситуацією в країні.

Керрі: Туреччина може втратити членство в НАТО, якщо забуде «правила демократії»