Керівники китайських держкомпаній в середньому отримують менше $100 тисяч на рік

4 Січня 2017, 00:27

Держрада Китаю оприлюднила інформацію про рівень заробітної плати керівників державних підприємств країни.

Максимальний річний дохід низки представників корпоративного керівництва становить близько 1 млн юанів (близько $144 тис.), Мінімальний – 40-50 тис. юанів ($ 5,7-7,2 тис.) Відповідно до оприлюдненої статистики, тільки 15 осіб серед директорів державного сектора отримують мільйонний дохід. Зокрема, до цієї групи належить голова правління China Merchants Group Лі Цзяньхун: його річна зарплата становить 1,2 млн юанів ($ 172,8 тис.)

Більш численним виявився прошарок керівництва, який отримує близько 800 тис. юанів (приблизно $ 115 тис.) — таких 40 осіб, в основному вони очолюють підприємства в галузі електропостачання. За даними китайського уряду, середній річний рівень зарплати директорату держкомпаній становить 500-700 тис. юанів ($ 72-100 тис.).

Як зазначають місцеві оглядачі, оголошений рівень доходу в держсекторі виявився трохи нижчим, ніж у керівництва низки приватних компаній Китаю.

Нагадаємо, в Україні в держсекторі найбільшу зарплатню отримує голова правління “Укрнафти” Марк Роллінз, яка відповідно до контракту становить$500 тисяч на рік ($41,5 тисяч на місяць). Крім того, топ-менеджер отримуватиме 2% від суми чистого прибутку за рік. Роллінзу також відшкодовують витрати на проживання до $5 тисяч, медичне страхування, забезпечують службовим авто.

Голова правління ПАТ “Укргазвидобування” Олег Прохоренко отримує оклад 398 тисяч гривень на місяць. Крім зарплатні очільнику УГВ нараховується щомісячна премія 75%, надбавка за інтенсивність праці 50%, надбавка за роботу з секретними документами 15%. Разом виходить 955 тисяч грн на місяць (близько $444 тисячі на рік).

Офіційно озвучені заробітні плати (без надбавок, бонусів та премій) голови правління ПАТ “Укрзалізниця” Войцеха Балчуна – 463 тис. грн на місяць ($222 тисячі на рік), генерального директора УДППЗ “Укрпошта” Ігоря Смілянського – 333 тис. грн. ($155 тисяч на рік). Міністр інфраструктури Володимир Омелян влітку 2016 повідомив, що для цих двох керівників система бонусів буде розроблена пізніше і застеріг що висока зарплата менеджера, без суворого контролю його діяльності, не дасть очікуваного результату.