Керченський міст: експерт розповів, що варто зробити з “будівництвом століття”

містБудівництво Керченського моста
28 Квітня 2018, 00:53

Кримський міст треба розібрати і забути як страшний сон, адже його опори можуть руйнуватися через цілу низку об’єктивних та суб’єктивних причин.

Про це висловився старший науковий співробітник Інституту водних проблем РАН, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар, передає Поштівка.

Коментуючи інформацію про начебто появу тріщин в одній з опор Кримського мосту, він припустив, що руйнування можливо внаслідок низки причин. Наприклад, за рахунок великої різниці температур підводної і надводної частин опор. За словами вченого, щоб не допустити внутрішньої деформації опори, розробникам слід було передбачити її підігрів.

Медовар також повідомив про те, що центральна арка мосту “лежить на двох опорах і важить 10 тисяч тонн”, відповідно, є колосальне навантаження на кожну з опор – по 5 тисяч тонн.

Крім того, він поділився своїми сумнівами щодо якості бетону, використовуваного при будівництві. “Дуже важливо, який бетон вони лили, якої марки. Можливо, взяли дешевший, а на різниці заробили собі в кишеню. Іноді у нас цемент майже не кладуть – на десять відер піску одне відро цементу. Такий варіант можливий. Це ж Росія”, – запевнив він.

І, нарешті, опозиціонер нагадав про тезу, яку не раз повторював: арочний міст не можна будувати на таких нестійких ґрунтах, “його можна будувати тільки на скельних породах”. Таким чином, “цей міст треба розібрати і забути як страшний сон”, – переконаний вчений.

Нагадаємо, цей міст є дуже небезпечною спорудою, яка в будь-який момент може впасти, адже її будують на пісочній глині.

Як відомо, на початку вересня, з’явилася інформація, що після монтажу арки Керченського моста його опори просіли. Одна опора просіла на метр, друга – на півтора. Через це було призупинено будівельні роботи.